Reklama
Najważniejsze

Prawie 800 tys. zł dofinansowania dla Gminy Jabłonna na rozwój e-usług

Reklama

Prawie 800 tys. złotych dofinansowania z Unii Europejskiej otrzymała Gmina Jabłonna na rozwój tak zwanych e-usług. Dzięki unijnym funduszom mieszkańcy otrzymają między innymi dostęp do cyfrowego archiwum gminy, czy formularze do załatwienia spraw on-line. Urząd zmodernizuje także sieć informatyczną, serwerownię i odświeży stronę internetową.

Reklama

Jak czytamy w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Gmina Jabłonna zainwestuje środki unijne w rozwój e-usług publicznych. Będą to m.in. formularze e-usług, dostęp do zdigitalizowanych zasobów archiwum gminy, a także zmodernizowana strona internetowa, sieć informatyczna i serwerownia.

Unowocześniony zostanie również system elektronicznego zarządzania dokumentacją (EZD). Ponadto kupiony zostanie specjalistyczny sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem. Administratorzy wezmą udział w szkoleniach.

Inwestycja, warta w sumie 1 166 615,94 zł, przyczyni się do wielu uproszczeń administracyjnych, w tym lepszego dostępu do e-usług.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. w obecnych czasach rozwój e-usług jest bardzo ważny również ze względów bezpieczeństwa. Warto jednak pamiętać także o bezpieczeństwie w sieci a co za tym idzie odpowiedniej jakości usług.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close