ReklamaDobrze Wiedzieć!

Pracujesz w korporacji? Zobacz, dlaczego warto postawić na własne M

Reklama

Rynek nieruchomości w Warszawie jest bardzo dynamiczny. Z raportu „Warszawa 2020” Cushman & Wakefield wynika, że w 2020 roku będzie tu mieszkać blisko 1,7 miliona ludzi. Każdego dnia pojawiają się nowe oferty mieszkań w starych kamienicach, blokach z wielkiej płyty oraz w wielu nowo powstałych budynkach.

Reklama

Kupować czy wynajmować? A jeżeli kupować, to nowe czy z drugiej ręki? Dziś pokażemy, dlaczego na każde z tych pytań istnieje zazwyczaj tylko jedna właściwa odpowiedź.

Warszawa – miasto możliwości

Warszawa to nie tylko administracyjna, ale i biznesowa stolica Polski. Na Mokotowie i Woli w okolicach Ronda Daszyńskiego oraz w innych częściach miasta swoje siedziby mają duże międzynarodowe korporacje, w których pracuje ponad 100 tysięcy ludzi. Z badań firmy Sedlak&Sedlak wynika, że zarobki w stolicy są znacznie wyższe niż w innych częściach Polski. Jednymi z głównych beneficjentów są pracownicy korporacji. To często dla nich powstają nowe inwestycje mieszkaniowe. Warszawa jest bogata w nowopowstające komfortowe miejsca do zamieszkania, które deweloperzy zlokalizowali tak, by umożliwić wygodny dojazd do biura, ale i odpoczynek po dniu pracy.

Zakup czy wynajem?

Nikogo już nie dziwi fakt, że ceny wynajmu mieszkania w Warszawie są wysokie. Średni koszt wynajęcia dwupokojowego mieszkania na Mokotowie wynosi 3066 zł, a na Woli – 2800 zł. Jeśli więc chcemy wygodnie dojeżdżać w okolice ul. Domaniewskiej lub Marynarskiej, zapłacimy miesięcznie mniej więcej tyle, ile wynosi rata kredytu na własne mieszkanie. Już prosta kalkulacja pokazuje, że mając zdolność kredytową, powinniśmy uważnie przeanalizować możliwości, jakie dają nowe inwestycje mieszkaniowe. Warszawa oferuje mieszkania w bardzo zróżnicowanych cenach i standardach, a w ofertach można przebierać. Podejmując pracę w jednej z warszawskich korporacji, możemy liczyć na stabilny dochód, który pozwala nam myśleć o zakupie własnego lokalu.

Rynek pierwotny czy wtórny?

Zanim kupimy mieszkanie, warto porównać oferty rynku wtórnego i mieszkań od dewelopera. Zakup nowego mieszkania z rynku wtórnego pod wieloma względami przypomina wynajmowanie mieszkania. Możemy wprowadzić się niemal od razu, nie tracąc czasu. Do wyboru mamy też różne lokalizacje. Ale rynek wtórny nieodłącznie wiąże się z wadami, których nie posiadają nowe inwestycje mieszkaniowe. Warszawa to dziesiątki nowo powstających osiedli, tuż obok dzielnic biurowych lub z komfortowym połączeniem do nich. Na każdym z nich znajdziemy mieszkania odpowiadające zróżnicowanym potrzebom: bardziej słoneczne, mniej słoneczne, z balkonami, bez balkonów, z dużą kuchnią lub małym aneksem. Po co więc płacić dodatkowy podatek, martwić się koniecznością przeprowadzenia remontu czy opłacać wysokie rachunki za ogrzewanie słabo docieplonego budynku? Już prosta kalkulacja pokazuje, że nowe mieszkanie to nie tylko wiele możliwości do wyboru, ale i wygoda.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close