Reklama

Mazowsze - wiadomości z regionu

“Pracuj bezpiecznie” w Cieńszy

Reklama

W celu upowszechnienia wśród rolników z miejscowości Cieńsza, gm. Zatory, podstawowych zasad BHP przy pracach w gospodarstwie rolnym przeprowadzono działanie prewencyjne w formie konkursu pt. „PRACUJ BEZPIECZNIE!”. Odbył się on w dniu 23.11.2012r. w świetlicy OSP w Cieńszy.

Reklama
foto: UG Zatory

Konkurs poprzedzony został szkoleniem teoretycznym na którym zaprezentowano m.in. zestaw środków ochrony osobistej do stosowania podczas pracy z chemicznymi środkami ochrony roślin.

W szkoleniu wzięło udział 5 osób i wszyscy wyrazili chęć wzięcia udziału w konkursie, rozwiązaniu testu składającego się z 10 pytań na temat bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Pani Dawidczyk Elżbieta

II miejsce Pan Jadacki Dariusz

III miejsce Pani Ochędowska Renata

Konkurs zakończył się wręczeniem nagród rzeczowych  zwycięzcom, wyłonionym w drodze losowania.

Nagrody ufundowała Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Oddział Regionalny w Warszawie.

Szkolenie i kurs wpłynął na poszerzenie wiedzy z zakresu BHP wśród rolników z miejscowości Cieńsza. W związku z kursem uczestnicy otrzymali od Kasy różnego rodzaju broszury oraz ulotki, które przybliżyły tematykę bezpiecznego wykonywania prac. Dzięki szkoleniu i konkursowi, rolnicy pozyskali znaczną wiedzę, która może być wykorzystana przy wykonywaniu prac rolniczych we własnych gospodarstwach.

/UG Zatory/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close