Prace zebrane Andrzeja Bocianowskiego

W sobotni wieczór 2 marca 2013 r. w galerii Nowodworskiego Ośrodka Kultury Łącznik odbył się wernisaż wystawy malarstwa mieszkańca Nowego Dworu Mazowieckiego Andrzeja Bocianowskiego.

fot. UM Nowy Dwór Maz.

Andrzej Bocianowski jest pięćdziesięcioletnim elektronikiem z wykształcenia, do którego wena twórcza przyszła dość późno, bo ukończył już 45 lat kiedy odczuł wewnętrzną potrzebę wyrażania swoich emocji w artystycznej formie. Umiejętności techniczne nabywa w kole artystów amatorów malarzy działającym przy Telekomunikacji Polskiej, gdzie pracuje zawodowo.
Maluje w technice olejnej, głównymi motywami  jego prac są pejzaże i zwierzęta. Chociaż bywają także portrety. Autor doskonale zdaje sobie sprawę, że nie zostanie drugim Matejką, podkreśla, że jego prace mają charakter użytkowy, ilustracyjny. Mogą stanowić atrakcyjne uzupełnienie wystroju hoteli, restauracji, biur itp. Najwięcej frajdy i przyjemności stwarza mu bowiem sam proces twórczy.
Na spotkanie z Andrzejem Bocianowskim przybyli jego koledzy z pracy, przyjaciele, sąsiedzi, oraz mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego.
Przykład autora wystawy jest dowodem na to, że na realizację swoich zainteresowań, marzeń, ambicji twórczych nigdy nie jest za późno. Efekty jego działań możecie Państwo oglądać na wystawie, którą będziemy gościć w Nowodworskim Ośrodku Kultury do 9 kwietnia br.

/UM Nowy Dwór Maz./

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Prace zebrane Andrzeja Bocianowskiego"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *