Pożyczaj z głową, a nie z ogłoszenia!

Polacy po prostu coraz częściej pożyczają i chcą to robić jak najlepiej – bezpiecznie i zarazem korzystnie, zmniejszając ryzyko wpadnięcia w spiralę długów. Dlatego powtarzamy: pożyczaj z głową, a nie z ogłoszenia!

Pożyczki – szansa na wyjście z problemów finansowych

Brak gotówki jest kłopotem powracającym do wielu polskich domów. Niezapłacone rachunki, chęć wyjazdu na wakacje, szkolna wyprawka, awaria samochodu – to wszystko kosztuje, a przecież (według badań przeprowadzonych w 2016 roku) ponad 50% Polaków nie dysponuje żadnymi oszczędnościami. Jeżeli nie masz przed sobą wizji awansu, dodatkowego zlecenia lub premii, pozostaje pożyczka. Możesz ją uzyskać w banku lub firmie pożyczkowej – zarówno w placówce, jak i przez Internet, np. za pośrednictwem strony bezpiecznechwilowki.pl.

Nie wpadnij w spiralę długu

Pożyczanie pieniędzy nie zawsze jest dobrym pomysłem. Jeżeli chcesz zrealizować cel, który niekoniecznie jest ściśle priorytetowy, być może warto poczekać na „lepsze czasy”. W sytuacji zadłużenia trzeba naprawdę uważać. Spirala długów jest niebezpiecznym zjawiskiem, które zniszczyło wiele rodzin, a nawet doprowadziło do samobójstw i kompletnego bankructwa osób prywatnych i przedsiębiorstw.

Na szczęście istnieje wiele nowoczesnych form pożyczek, które są bezpieczne. Jeżeli dochowujesz umowy, a wcześniej wybierasz najlepszą możliwą ofertę, nie masz się czego obawiać. Wiele spraw warto kredytować lub po prostu finansować z pożyczonych pieniędzy, aby zyskać w krótszej lub dłuższej perspektywie.

Unikaj podejrzanych ofert

Przysłowiowe pożyczki ze słupa, z „ogłoszenia” – anonimowe, pozbawione całej marketingowej otoczki, ale i rzetelnych, podstawowych informacji, powinny zapalać w głowie czerwone światło. Gotówka z dostawą do domu? Bez formalności? To bardzo szybka droga do realnych kłopotów – lichwiarskich odsetek i konfliktu z oszustami, którzy żerują na ludzkiej naiwności i desperacji.

Skoro masz dostęp do Internetu, przed podjęciem decyzji o pożyczce, zdobądź odpowiedni zasób wiedzy, a następnie przejrzyj aktualne rankingi. Firmy pozabankowe, które oferują wiele ciekawych instrumentów pożyczkowych, często mają niezwykle ciekawe promocje, na przykład polegające na braku jakichkolwiek odsetek pod warunkiem szybkiej, terminowej spłaty.

Przy okazji w rankingach chwilówek znajdują się wszystkie niezbędne odpowiedzi na często zadawane pytania:

  • Jaki jest maksymalny i minimalny wiek pożyczkobiorcy?
  • Czy można liczyć na pożyczki w niedziele?
  • Jak szybko przychodzi przelew?
  • Jaką kwotę można pożyczyć i na ile rat ją rozłożyć?

To tylko część ważnych zagadnień. Jak widzisz, pożyczanie ma sens, ale pod warunkiem znalezienia naprawdę korzystnej oferty – a tych na szczęście nie brakuje. Po prostu trzeba trochę czasu poświęcić na zanalizowanie ofert, a nie podejmować pochopnych decyzji. Powodzenia! Na pewno zdobędziesz niezbędną gotówkę.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Pożyczaj z głową, a nie z ogłoszenia!"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *