Reklama

Dobrze Wiedzieć!

Poznaj najpopularniejsze rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych

Reklama

Ubezpieczenia komunikacyjne to jedne z najpopularniejszych polis. Według corocznych statystyk niezmiennie zajmują wysokie miejsca, jeśli chodzi o zainteresowanie klientów.

Reklama

W dzisiejszym tekście opowiemy Ci o różnych rodzajach ubezpieczeń komunikacyjnych. Dowiesz się, czym jest OC, AC, Assistance.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC)

Jest to jedyna polisa w naszym zestawieniu, którą musi posiadać każdy kierowca pojazdu mechanicznego. W związku z obowiązkowym charakterem tego ubezpieczenia jego zakres ochrony jest w każdej firmie taki sam, co w praktyce oznacza, że nie warto przepłacać za OC. Polisa odpowiedzialności cywilnej zadziała wtedy, gdy spowodujesz kolizję lub wypadek, w którym zostaną poszkodowane inne osoby lub ich pojazdy. W takiej sytuacji ubezpieczyciel wypłaci uczestnikom zdarzenia stosowne odszkodowania. Brak ważnej polisy OC może skutkować wysokimi karami finansowymi. Ich dotkliwość zależy od rodzaju pojazdu, którym się poruszasz oraz okresu pozostawania bez ubezpieczenia. Więcej informacji o OC znajdziesz pod tym adresem: http://ubezpieczenie24.org/podstawowe-informacje-o-ubezpieczeniu-oc/

Autocasco (AC)

W przeciwieństwie do OC jest to ubezpieczenie dobrowolne. Ten rodzaj polisy gwarantuje Ci odszkodowanie w sytuacji, gdy uszkodzeniu lub kradzieży ulegnie Twój samochód. Każda firma oferuje nieco inny zakres ochrony w przypadku AC, ale w większości ofert można znaleźć następujące czynniki:

  • zderzenia pojazdów, zderzenia z osobami, zwierzętami lub przedmiotami, uszkodzenia pojazdu przez osoby trzecie
  • zdarzenia losowe – pożar, powódź, wybuch, działania sił przyrody, działania czynników termicznych pochodzących z zewnątrz pojazdu
  • kradzież samochodu lub części jego wyposażenia

Pamiętaj, że ubezpieczyciel może podważyć zasadność wypłacenia odszkodowania, jeśli stwierdzi, że zaistniała sytuacja jest wynikiem Twojego niedbalstwa lub celowego działania.

Assistance

Assistance to również ubezpieczenie dobrowolne, które najczęściej jest oferowane przez ubezpieczycieli jako pakiet rozszerzający AC lub OC. Nie warto jednak lekceważyć tej formy ochrony ze względu na to, że zapewnia całodobową pomoc w przypadku awarii samochodu lub stłuczki. Nie musisz więc martwić się brakiem pomocy technicznej w sytuacji awaryjnej. Assistance może przyjmować różne formy w zależności od wybranego pakietu. Wszystko zależy od tego, czego konkretnie potrzebujesz. Oferty ubezpieczycieli są w tym zakresie bardzo szerokie.

Nie przepłacaj

Najlepszą metodą na wybór odpowiedniego ubezpieczenia komunikacyjnego i pewność, że się nie przepłaca, jest skorzystanie z porównywarki polis, która pomoże znaleźć najlepsze oferty spełniające Twoje indywidualne wymagania. Sprawdź tutaj czy przepłacasz za OC

Podsumowanie

Jak widzisz, ubezpieczenia komunikacyjne oferują naprawdę zróżnicowaną ochronę w zależności od tego, czego konkretnie oczekujesz. Jedne są obowiązkowe (OC) inne dobrowolne (AC, NNW, Assistance), ale wszystkie bez wyjątku mają za zadanie zapewnić Ci bezpieczeństwo finansowe w sytuacjach kryzysowych, które niestety czasami spotykają każdego z nas.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close