Reklama

KulturaPo godzinach

Powrót do Krainy Łagodności

Reklama

Po 2 latach przerwy do Wieliszewa powróciła „Kraina Łagodności”. Tym razem została poszerzona o część konkursową skierowaną do wykonawców amatorów preferujących utwory o niebanalnej treści, skromnej aranżacji lecz dającej możliwość indywidualnej ekspresji.

Reklama

fot. UG Wieliszew

fot. UG Wieliszew

Do tej pierwszej edycji Powrotu do Krainy Łagodności zgłosiło się 8 wykonawców – solistów i zespołów. Konkursowe przesłuchania oceniało jury w składzie: Roman Roczeń, Daniel Gałązka i Piotr Brymas. Jak podkreślił Piotr Brymas w swoim werdykcie jury wzięło pod uwagę właśnie indywidualność wykonawców oraz ich przekaz emocjonalny.

W kategorii 18- pierwsze miejsce przyznano Zespołowi SMYCZKI, który zaśpiewał dwie kompozycje: „Bieszczady” oraz „Dniem zmęczone słońce”. Drugie miejsce ex aequo wyśpiewały: Zespół wokalny Kantado Koro (piosenki – „Spójrz w dół” oraz „Dobranoc Panowie”) i Alicja Majsterek (piosenki – „Damą być” oraz „Gdzie ci mężczyźni”). Trzecie przyznano Paulinie Jaroszonek która zaśpiewała „Dzień dobry Mr Blues” oraz „Wracam do Domu”.

W kategorii 18+ (jedna ze zgłoszonych osób nie stawiła się na przesłuchaniu) pierwsze miejsce zajęła Janina Klimiuk (Poeci nie zjawiają się przypadkiem” i „Kubek”), drugie przyznano Iwonie Murzy („Rękawiczki” i „Filozofia małżeńska”). Trzecie przypadło Karolinie i Klaudii Wolskim z zespołu wokalnego Piena Voce („To tylko sen”, „Pytam zimowych gwiazd”).

Dla kilku wykonawców udział w konkursie był scenicznym debiutem, okazją do zdobycia doświadczenia i oceną swojej dotychczasowej pracy.

Rozdanie dyplomów i nagród (za pierwsze miejsca) poprzedziły dwa koncerty muzyków doskonale znanych w środowisku twórców i wykonawców piosenki poetyckiej. Pierwszy wystąpił Daniel Gałązka z zespołem wprowadzając publiczność w ulotny świat wzruszeń i refleksji, wspaniale wykonując piosenki, których autorem jest poeta Piotr Brymas. Podczas drugiego koncertu potężna dawkę emocji przekazał nam niezawodny Roman Roczeń, który przy akompaniamencie gitarzysty Krzysztofa Kowalewskiego zaśpiewał piosenki ze swojego nieprzebranego repertuaru, w którym znajdują się utwory własnego autorstwa jak i standardy gigantów piosenki autorskiej.

/UG Wieliszew/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close