Powiat zagłosował i wybrał… Komorowskiego

fot. arch. Legio24.pl

Mieszkańcy powiatu legionowskiego najchętniej widzieliby w roli Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Wygrał on, na terenie powiatu drugą turę wyborów, choć uczynił to bardzo niewielką przewagą głosów. Największym poparciem Komorowski cieszył się w Jabłonnie – głos oddało na niego ponad 55% głosujących. Z kolei Andrzejowi Dudzie najlepiej powiodło się w Wieliszewie, zdobył ponad 53% głosów.

Biorąc pod uwagę wyniki dla całego powiatu legionowskiego nieznacznie wygrał obecny Prezydent Bronisław Komorowski. Zdobył 50,35% wszystkich ważnych głosów i gdyby to zależało od mieszkańców powiatu legionowskiego pozostałby głową państwa. Jego konkurent poseł Andrzej Duda zdobył 49,65% głosów. Największa frekwencja w wyborach została odnotowana w Nieporęcie 67,93%, a najmniejsza w Serocku, tu do urn wybrało się 57,92% uprawnionych do głosowania.

Jak głosowały poszczególne gminy?

Legionowo
Frekwencja: 64,56%
Andrzej Duda: 48,13%
Bronisław Komorowski: 51,87%

Jabłonna
Frekwencja: 67,23%
Andrzej Duda: 44,77%
Bronisław Komorowski: 55,23%

Serock
Frekwencja: 57,92%
Andrzej Duda: 52,68%
Bronisław Komorowski: 47,32%

Nieporęt
Frekwencja: 67,92%
Andrzej Duda: 49,17%
Bronisław Komorowski: 50,83%

Wieliszew
Frekwencja: /brak danych/
Andrzej Duda: 53,52%
Bronisław Komorowski: 46,48%

/red/

3 razy komentowano artykuł "Powiat zagłosował i wybrał… Komorowskiego"

  1. część wyborców ogarnęła amnezja lub wyzbyli się samodzielnego myślenia, jak można głosować na kogoś kto każe pracować aż do śmierci, na kogoś kto mówi “bezpieczeństwo” a zlikwidował właśnie dywizję w Legionowie osłabiając to bezpieczeństwo, jak można głosować na tą opcję, której ludzie tfu przedstawiciele nie są zdolni samodzielnie zapłacić za kotleta i kieliszek wódki, a zarabiają dużo lepiej niż 95% Polaków …jak?

  2. A co dał Ci szogun bo ja widzę tylko że zabierał co tylko można było. Konkrety gościu konkrety.

  3. BRAWO!!!! Przynajmniej L-wo popędziło pisiora. Na niego tylko słoiki głosowały. Teraz wam pisiorek da przewalutowanie kredytów, niższy wiek emerytalny……w waszych słoikowych snach!!!

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *