Reklama

Najważniejsze

Powiat Legionowski zawnioskował do Marszałka Województwa o zakup nowego ambulansu

Reklama

Powiat Legionowski zawnioskował do Marszałka Województwa Mazowieckiego o wsparcie Zespołu Ratownictwa Medycznego, obsługującego obszar powiatu legionowskiego, poprzez zakup i przekazanie specjalistycznego ambulansu sanitarnego typu C na potrzeby Zespołu Opieki Zdrowotnej „Legionowo” sp. z o.o., będącego podwykonawcą Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SPZOZ w Warszawie – informuje w komunikacie Starostwo Powiatowe w Legionowie.

Reklama

Aktualnie teren powiatu legionowskiego obsługuje 5 stałych zespołów ratownictwa (1 karetka specjalistyczna i 4 podstawowe) oraz dodatkowy, działający od 14 kwietnia, zespół podstawowy.

Sytuacja związana z epidemią COVID-19 mocno obciążyła pracę zespołów ratowniczych. Zwiększona liczba wyjazdów, długi czas oczekiwania na przyjęcie pacjentów do szpitali, a także częste wyjazdy poza obsługiwany obszar powodują wzmożoną eksploatację ambulansów, a ważne jest aby wszystkie karetki były cały czas sprawne i wyposażone zgodnie z najwyższymi standardami – m.in. w nosze z transporterem z uprzężą pediatryczną, defibrylator z możliwością dokonywania teletransmisji zapisu EKG do ośrodka kardiologii inwazyjnej, respirator z zestawem tlenowym, urządzenie do masażu klatki piersiowej, pompę infuzyjną, ssak mechaniczny i akumulatorowy, krzesło kardiologiczne, kapnometr przenośny z pulsoksymetrem, worki resuscytacyjne, nosze z transporterem i podbierakowe oraz szyny Kramera. – O tak właśnie wyposażony pojazd zawnioskował Powiat z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwie mieszkańców – czytamy w komunikacie Starostwa.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button