Reklama

LegionowskiMazowsze - wiadomości z regionuWiadomościZdrowie

Powiat legionowski wspiera szpital w Nowym Dworze Mazowieckim. 30 tys. na zakup sprzętu medycznego

Reklama

Starostwo Powiatowe w Legionowie przekazało Nowodworskiemu Centrum Medycznemu 30 000 zł na zakup defibrylatora oraz kolumny do laparoskopii wraz z zestawem narzędzi – czytamy w komunikacie wydanym przez legionowskich samorządowców.

Reklama

Symboliczny czek wicestarosta legionowski Konrad Michalski przekazał na ręce starosty nowodworskiego Krzysztofa Kapusty i jego zastępcy Pawła Calaka oraz dyrektora naczelnego Nowodworskiego Centrum Medycznego Jacka Kacperskiego. Okazją do tego był uroczysty odbiór budynku szpitala po wykonanej termomodernizacji.

To nie pierwszy raz, kiedy samorząd powiatowy z Legionowa wspiera szpital w Nowym Dworze Mazowieckim. W zeszłym roku przekazano placówce środki ochrony osobistej – maseczki chirurgiczne FFP3, rękawiczki nitrylowe oraz fartuchy medyczne barierowe jednorazowe o wartości prawie 8 000 zł, aby wspomóc tamtejszych medyków w walce z COVID-19. Wcześniej powiat legionowski dofinansował kwotą 25 000 zł zakup lampy do tomografu.

Nowodworskie Centrum Medyczne jest jednym ze szpitali, do których najczęściej trafiają mieszkańcy powiatu legionowskiego. Tylko w 2020 roku hospitalizowano tu 1766 osób z naszego terenu.

/red., Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button