Potrzebujesz uniwersalnego opakowania? Wybierz styropian!

Fot. mat. prasowe

Styropian to tworzywo lekkie, wytrzymałe, a przy tym niedrogie. Mnogość jego zalet, sprawia, że jest wykorzystywany w przeróżnych, często bardzo odległych, dziedzinach i branżach. Jednym z zastosowań spienionego polistyrenu jest rozwiązanie w postaci opakowań, a także palet, czy też w postaci kształtek. Jeśli poszukujesz zatem opakowania uniwersalnego, znakomitego praktycznie w każdym transporcie – wybierz styropian.

Dlaczego powinieneś postawić na spienione tworzywa sztuczne?

Nie tylko styropian, ale także spieniony polipropylen to rozwiązanie znakomite w przypadku opakowań i konieczności transportu. Zalet takiej propozycji jest co najmniej kilka. Otóż spienione tworzywa sztuczne, tj. spieniony polistyren – EPS i spieniony polipropylen – EPP, przede wszystkim:

 • są lekkie, co ma znaczenie między innymi w przypadku transportu lotniczego,
 • mimo swej lekkości są stosunkowo sztywne,
 • są odporne na wstrząsy i uderzenia mechaniczne, doskonale je amortyzują, co w przypadku transportu jakichkolwiek produktów ma znaczenie kluczowe,
 • wykazują dużą plastyczność i elastyczność,
 • pozwalają na dowolne formowanie,
 • wyróżniają się niewielką nasiąkliwością,
 • umożliwiają zachowanie w procesie produkcji doskonałej powtarzalności, przy jednoczesnym utrzymaniu niskich kosztów, nawet w produkcji masowej,
 • są odporne na działanie grzybów i pleśni,
 • wyróżniają się właściwościami termoizolacyjnymi,
 • są higieniczne, bezpieczne i zdrowe, zatem sprawdzają się w przypadku transportu np. żywności,
 • wykazują właściwości antystatyczne,
 • umożliwiają optymalizację kosztów transportu, głównie lotniczego.

Opakowanie wykonane ze spienionego polistyrenu oraz spienionego polipropylenu dedykowane są wszystkim branżom i gałęziom przemysłu. Z pewnością to rozwiązania uniwersalne i wszechstronne, które możesz wykorzystać także w swojej działalności. Gdzie najczęściej znajdują zastosowanie opakowania, palety i kształtki wykonane ze spienionych tworzyw sztucznych?

Co i gdzie możesz spakować w styropian?

Jeśli zastanowisz się dobrze, z pewnością do głowy przyjdzie Ci przynajmniej kilka sytuacji, w których spotykasz się ze styropianowymi lub wykonanymi ze spienionego polipropylenu opakowaniami. I tak:

 1. Spienione tworzywa sztuczne to znakomite rozwiązanie dla wielu branż przemysłowych, w tym w zakresie przemysłu motoryzacyjnego, produkcji mebli, dekoracji i wyposażenia, asortymentu AGD i RTV, a także okien, drzwi, czy też rolet. W tym wypadku styropian i spieniony polipropylen przede wszystkim doskonale amortyzują wszelkie uderzenia i wstrząsy, do jakich dochodzi podczas transportu.
 2. Styropian to także znakomite rozwiązanie w postaci kształtek, zarówno wytwarzanych z formy, jak i tych wycinanych. Tutaj zaletą jest możliwość dostosowania do indywidualnego, nawet bardzo skomplikowanego kształtu produkowanego i transportowanego asortymentu.
 3. Właściwości izotermiczne styropianu sprawdzają się natomiast znakomicie podczas pakowania i transportu żywności, czy wyrobów przemysłu farmaceutycznego.
 4. Z kolei lekkie palety styropianowe oraz wykonane z EPP to rozwiązanie dla optymalizacji kosztów transportu, głównie lotniczego, gdzie koszt jest ściśle powiązany z waga ładunku.

Skorzystaj z możliwości, jakie dają spienione tworzywa sztuczne. Także indywidualnie dostosowanych do Twoich potrzeb. Wystarczy, że wejdziesz na http://www.knauf-industries.pl/ i masz rozwiązanie dla swojego biznesu.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Potrzebujesz uniwersalnego opakowania? Wybierz styropian!"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *