Potrącił 2 osoby i uciekł

fot. policja.pl

W sobotę ( 20.04)  w Wierzbicy doszło do wypadku drogowego, w którym obrażenia odniosły dwie kobiety idące poboczem jezdni. Sprawca uciekł, ale wkrótce został ujęty przez świadków zdarzenia. Jak się okazało, wypadek spowodował 21-letni Krystian S., który był kompletnie pijany. Mężczyzna miał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.


fot. policja.pl

W minioną sobotę kilka minut po 14-tej  w Wierzbicy doszło do wypadku drogowego. Kierujący peugeotem prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i zjechał na prawe pobocze drogi, gdzie potrącił idące w tym samym kierunku dwie młode kobiety. Następnie mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Po kilku minutach kierowca został ujęty przez świadków zdarzenia i przekazany policjantom w wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy.

W trakcie wykonywanych czynności na miejscu wypadku policjanci ustalili, że 21-letni kierowca miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Ponadto Krystian S. prowadził samochód mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów na okres dwóch lat.

W wyniku zdarzenia dwie kobiety z ogólnymi obrażeniami  zostały przewiezione do warszawskich szpitali.

Krystian S. odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości mimo sądowego zakazu oraz za spowodowanie wypadku drogowego. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego legionowskiej komendy zajmą się teraz ustalaniem dokładnych okoliczności i przebiegu wypadku.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

/KPP Legionowo/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Potrącił 2 osoby i uciekł"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *