Posłuchaj “The Colors”

W całości skomponowana przez legionowianina Krzysztofa Ścierańskiego, najnowsza płyta zespołu “The Colors” już od 2 dni jest w sprzedaży. Nad przedsięwzięciem tym patronat objął Prezydent Miasta Legionowo oraz legionowski MOK.

foto: UM Legionowo

Po wielu latach współpracy, w niezmiennym składzie, trzej giganci polskiej sceny fusion: Krzysztof Ścierański, Marek Raduli i Bernard Maseli, postanowili zrobić swoim fanom wielki prezent w postaci premierowej płyty. Projekt “The Colors” to nie tylko nazwa zespołu. Barwy, kolory i odcienie to najkrótsza i najbardziej trafna charakterystyka tego albumu. Jest to płyta iście kolorystyczna, na której liczne plany muzyczne, przestrzenie i kolory przenikają się z wirtuozerią muzyków. To podróż po przeróżnych zakamarkach muzyki: od jazzu, przez rock i funk, a skończywszy na etnicznych wycieczkach do krajów bliskiego wschodu, Afryki czy królestwa salsy. Trzem legendarnym muzykom towarzyszy młody perkusista Przemek “Benbeneq” Kuczyński, na którego spadło nie lada zadanie, gdyż należy przypomnieć, iż pierwszą trasę zespołu “The Colors” zagrał nie kto inny jak sam Paul Wertico. Materiał zarejestrowany na płycie to podsumowanie licznych tras koncertowych, które zespół odbył na terenie Polski, Węgier, Słowacji, Niemiec oraz na Ukrainie. Znajdziemy tutaj znane z wcześniejszych płyt utwory takie jak “Piasek Pustyni” czy “Bułgarski Blues” w zupełnie nowych aranżacjach oraz liczne premiery, takie jak m.in. “Żegnaj Kuba”, dedykowany zmarłemu przyjacielowi zespołu Andrzejowi “Kubie” Florkowi, przekorny “I Towers You”, który w wolnym tłumaczeniu na polski brzmi “Wierzę Ci” oraz orientalną “Pustynną Burzę”. Jak na każdej płycie Krzysztofa Ścierańskiego, również i tu nie zabrakło utworu zatytułowanego w języku węgierskim “Edesseg”.

REKLAMA

Płyta dostępna będzie w sieci EMPiK, Saturn, Media Markt, w sklepach Internetowych, muzycznych oraz na wszystkich koncertach w Polsce i na świecie. Dedykowana jest wszystkim fanom, którzy przez lata towarzyszą zespołowi.

(źródło: UM Legionowo)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Posłuchaj “The Colors”"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *