Poranek z teatrem w Nowym Dworze

'Kliknij" aby zobaczyć więcej

Nowodworski Ośrodek Kultury i firma MODEL Opakowania Sp. z o.o. zapraszają najmłodszych na PORANEK z TEATREM.  Obejrzymy wspólnie baśń wg. Ch.Andersena pt. „BRZYDKIE KACZĄTKO”

Miejsce: Nowodworski Ośrodek Kultury ul. Paderewskiego 1A
Data: 13 października 2012 r. godz. 10.00

Karty wstępu w cenie 5 zł do nabycia w kasie ośrodka

‘Kliknij” aby zobaczyć więcej

Baśń pt. ”Brzydkie kaczątko” opowiada o losach łabędziego pisklęcia, które wykluło się w kaczym gnieździe. Ze względu na swój wygląd, zupełnie inny niż małych kaczątek, nie zostało życzliwie przyjęte na podwórku. Wszyscy potrącali i kopali je, kury i kaczki dziobały i wyśmiewały się z brzydkiego, szarego i zbyt dużego kaczątka. W końcu mały łabędź uciekł i po długiej, wyczerpującej wędrówce, pełnej niebezpieczeństw, przez trzciny, pola i łąki trafił do ubogiej chatki. W chacie mieszkała stara kobieta z kotem i kwoką. Ale i tam brzydkie kaczątko nie było szczęśliwe. Zamieszkało na wodzie, która w czasie zimy zamarzła. Małego łabędzia uratował wieśniak. Jednak kaczątko nie pobyło w jego domu zbyt długo, gdyż przestraszyło się dzieci i wyleciało z izby. Resztę ostrej zimy spędziło między zaspami śniegu.

Gdy nadeszła wiosna, dorosły już łabędź pływając po kanale spostrzegł trzy inne królewskie ptaki. Pragnął, by zadziobały go na śmierć, gdyż życie wydawało mu się zbyt ciężkie i okrutne dla tak brzydkiego ptaka jakim był. Jakież było jego zdziwienie, gdy w wodzie ujrzał swoje odbicie. Nic nie zostało ze szpetnego, niezgrabnego i czarno szarego pisklęcia. Po kanale pływał piękny, młody i śnieżnobiały łabędź. Jego radość była ogromna, czuł się szczęśliwy. Los wynagrodził mu wszystkie cierpienia, wyszydzania i prześladowania.

/UM Nowy Dwór Maz./

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Poranek z teatrem w Nowym Dworze"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *