Reklama

Legio EduLegionowskiWiadomości

Ponad miesiąc laby dla uczniów

Reklama

W tej chwili w placówkach oświatowych trwa wyjątkowo długa przerwa świąteczna. Po niej uczniowie nie zagrzeją jednak szkolnych ławek, ponieważ już 19 stycznia rozpoczną się ferie zimowe.

Reklama

Przerwa świąteczna w szkołach trwa w najlepsze. Uczniowie mają w sumie, doliczając weekendy, 18 dni wolnych od swoich obowiązków. Przypomnijmy, że oficjalnie szkoły nie organizują normalnych zajęć od poniedziałku (22.12). Sytuacja ta potrwa aż do wtorku (6.01) włącznie.

Okres ten wzbudził dość duże poruszenie na linii kadra pedagogiczna – rodzice – Ministerstwo Edukacji. Nie każdego roku bowiem przypada tak wiele wolnego. Ministerstwo nakłaniało rodziców do zgłaszania, które placówki nie pełnią dyżurów, a nauczyciele tłumaczyli, że nie ma zapotrzebowania na prowadzenie zajęć. Rodzice natomiast chcieli mieć alternatywę do opieki nad dziećmi.

Ferie zimowe tuż, tuż

Przerwa świąteczna skończy się z dniem 7 stycznia. Uczniowie pójdą do szkoły na 3 dni (środa, czwartek, piątek), a potem czeka ich weekend. Następnie 5 dni szkoły i znów dwa tygodnie wolnego. 19 stycznia w województwie mazowieckim rozpoczynają się przecież ferie zimowe, które potrwają do 1 lutego. Taki sam termin ferii mają dzieci z dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Tegoroczny układ kalendarza szkolnego zafundował uczniom z regionu w niedługim odstępie czasu w sumie ponad miesiąc wolnego od szkoły.

Na okres przerwy zimowej przygotowały się już dwa samorządy z powiatu legionowskiego:

/nk/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close