Reklama

Dobrze Wiedzieć!

Pomorze Zachodnie – gdzie na urlop z dziećmi?

Reklama

Pomorze Zachodnie. Każdy z pewnością choć raz słyszał o ciekawostkach dotyczących tego regionu, jednak nie każdy wie, jak wiele atrakcji tak naprawdę skrywa. Odwiedzenie ogromnej części z nich będzie frajdą dla całych rodzin. Portal Noclegowo.pl przygotował zestawienie najciekawszych miejscowości na urlop z dziećmi w województwie zachodniopomorskim. Sprawdź, gdzie warto pojechać na wakacje lub weekend.

Reklama

Pomorze Zachodnie – gdzie na wakacje?

Jedno z najciekawszych miejsc na Pomorzu Zachodnim to – położone na północno-zachodnim krańcu Wolińskiego Parku Narodowego – Międzyzdroje. W okolicach tej niewielkiej miejscowości znajdziecie naprawdę wiele atrakcji. Piękne pejzaże można oglądać oczywiście z międzyzdrojskiego molo, czy platformy widokowej (nieopodal wejścia na plażę). W poszukiwaniu wspaniałych panoram warto udać się również w mniej uczęszczane miejsca, takie jak Kawcza czy – nieco oddalona – Piaskowa Góra. Z niej rozpościera się widok na Jezioro Turkusowe, powstałe w wyniku zalania dawnego wyrobiska kredy. Z Piaskowej Góry niedaleko już do Zagrody Pokazowej Żubrów, zlokalizowanej na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Spotkanie z tymi zwierzętami na pewno zainteresuje tak młodsze, jak i starsze dzieci.

Wyobraźnię młodych odkrywców z pewnością pobudzi też wizyta w oceanarium. Specjalnie z myślą o dzieciach przygotowano multimedialną wystawę edukacyjną oraz bawialnię. Gratką dla wszystkich odwiedzających będzie natomiast 16-metrowy tunel, gdzie można z bliska podziwiać przepiękne gatunki ryb. Po intensywnym zwiedzaniu, warto udać się do klimatycznej kawiarni, która mieści się na terenie oceanarium. Rodzice wypiją tu pyszną kawę, a pociechy zjedzą prawdziwą, włoską pizzę albo smaczne lody. Dzień pełen wrażeń zapewni Wam też wizyta w Bałtyckim Parku Miniatur. Na ekspozycję składa się 30 pomniejszonych obiektów architektonicznych – latarni morskich, zamków, świątyń. To jednak nie wszystko. Wrażenie na małych, ale i dorosłych podróżnikach zrobi też makieta z miniaturowymi kolejkami, o powierzchni aż 500 m².

Pomorze Zachodnie – co warto zobaczyć?

Jeśli jesteście pasjonatami spokojnego urlopu, warto rozważyć odpoczynek nad jeziorem Kołczewo. Poza długimi spacerami, w okolicy można też spróbować nie tak popularnej w Polsce aktywności, jaką jest gra w golfa. Na pobyt z dala od tłumów sprawdzą się również małe, nadmorskie miejscowości. Wśród usytuowanych w województwie zachodniopomorskim trzeba wyróżnić choćby Białą Górę, Międzywodzie czy Łukęcin. Pomiędzy ostatnimi z wymienionych miasteczek leży Zatoka Wrzosowska. Od południowo-zachodniej strony łączy się z Zalewem Kamieńskim, od północno-zachodniej – poprzez ujście Dziwny – z Morzem Bałtyckim. Takie ukształtowanie terenu sprawia, że tutejsze widoki są naprawdę oryginalne. Najlepszą bazę wycieczkową w okolicy z pewnością stanowi rodzinny Dziwnów.

Zalew Kamieński – atrakcje

Będąc w okolicy Zalewu Kamieńskiego nie sposób pominąć zwiedzanie Kamienia Pomorskiego. Od 1876 miasteczko posiada status uzdrowiska, ze względu na odnalezienie na jego terenie złóż naturalnych surowców leczniczych. Solankę i borowinę wykorzystuje się do leczenia nadciśnienia, reumatyzmu, problemów neurologicznych, a także chorób górnych i dolnych dróg oddechowych u dzieci. Jedną z najchętniej odwiedzanych części Kamienia Pomorskiego są okolice portu. Planując jego zwiedzanie, warto przeznaczyć dłuższą chwilę na spacer z mariny w Kamieniu Pomorskim na plażę w Zółcinie (przez kładkę nad uchodzącą do Zalewu Kamieńskiego rzeką – Karpinką). W okolicy fosy miejskiej można zobaczyć atrakcyjne budynki – Bramę Wolińską, Stary Browar, Pałac Biskupi oraz kościoły (Sanktuarium Cudownego Obrazu Brzozdowieckiego Pana Jezusa Ukrzyżowanego i Matki Bożej Bolesnej, Konkatedrę św. Jana Chrzciciela, parafię pw. św. Ottona). Poza pasjonatami historii i ciekawej architektury, Kamień Pomorski przyciąga też miłośników sportów wodnych. Nad Zalewem Kamieńskim Wasze pociechy będą mogły spróbować swoich sił w kajakarstwie, windsurfingu czy żeglarstwie.

Piękne wybrzeże, liczne jeziora, miasta pełne zabytków czy spokojne, mało uczęszczane wsie – to wszystko (i jeszcze więcej) czeka na Was na Pomorzu Zachodnim.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button