POMOCY !!!

POMOCY !!!

Taki okrzyk byśmy słyszeli, gdybyśmy rozumieli mowę zwierząt, które przebywają w schronisku w Józefowie. Znajduje się tam około 700 ( siedmiuset ) piesków i każdego dnia ciągle ich przybywa. Zdarzają się tacy ludzie, którzy podrzucają psy. Bywa również, że pozostawiane są bezbronne szczenięta pod bramą schroniska.

Chcemy prosić o pomoc dla tych bezdomnych zwierząt, których będzie coraz więcej. Nadchodzi okres wakacyjny, podczas którego liczba niechcianych piesków zdecydowanie się podnosi. Niestety jest wielu ludzi, którzy wybierają spokojny wypoczynek kosztem swoich pupili i porzucają psy by wyjechać. Apelujemy do tych, którzy tak właśnie bezmyślnie wręcz postępują, by postawili się na miejscu porzuconego, odtrąconego przyjaciela. Nie bądźmy bezduszni, bez serca, jesteśmy ludźmi i mamy uczucia, więc korzystajmy z nich. Istnieją bowiem instytucje takie jak hotele dla zwierząt, w których możemy spokojnie pozostawić naszego pupila. Jeśli jednak nie chcemy oddawać pieska pod opiekę obcych ludzi, to możemy przecież pozostawić go pod opieką znajomych, bądź też rodziny.

Pilnej pomocy potrzebuje sunia, która przebywa na terenie schroniska w Józefowie. Ma na imię GUZEK i została oddana w momencie, kiedy guz uniemożliwił jej chodzenie. Zwracamy się więc z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe na zabieg i dalsze leczenie tej bardzo sympatycznej i niezwykle cierpiącej suni. Osoby które mogą pomóc naszej GUZCE prosimy o kontakt:
608 839 495   501 060 381.

Zachęcamy również do adopcji piesków, które aktualnie przebywają w schronisku w Józefowie.
Malina mieszka tam już od 3 lat. Pojawiła się tam  nie wiadomo skąd…stała przed bramą prosząc o pomoc. To bardzo opanowana , spokojna i ułożona suczka. Bardzo lubi kontakt z człowiekiem , tuli się , łasi jak kot , uwielbia spacerować i super chodzi na smyczy. Bardzo dobrze żyje z psami , bardzo lubi bawić się ze szczeniakami. Godzinami siedzi pod bramka obserwując otoczenie i merda do każdej przechodzącej osoby swoim ogonkiem. Sadzimy ze ma okolu 6 lat. Jest tak bardzo delikatna , uważna na każdy swój ruch , oddałaby wszystko za chodź 5 minutowy kontakt z człowiekiem. Mieszka w pierwszym boksie po lewej (przy wejściu do schroniska) .
Jeśli zdecydujecie się państwo do adopcji naszej Malinki, prosimy o kontakt pod numerami telefonu: 608 839 495, oraz 501 060 381. Wszystkie dodatkowe informację, a także zdjęcia pozostałych piesków do adopcji znajdą państwo na stronie www.psy-warszawa.pl

Adres schroniska w Józefowie:
ul. Strużańska 15
05-119 Legionowo
Godziny otwarcia:
wtorek – piątek: 14.00-18.00
sobota – niedziela: 12.00-18.00
Poniedziałki – nieczynne

694-642-098 – Dyrektor Schroniska

Za pomoc w napisaniu artykułu i udzielenie wszelkich informacji, szczere podziękowania dla pani Katarzyny Gilarskiej, wolontariuszki ze schroniska w Józefowie.


2 razy komentowano artykuł "POMOCY !!!"

  1. Serdeczne podziekowania dla p.Marcina Sokołowskiego za zainteresowanie się losem naszych kochanych psiakow! wolontariusze schroniska w Józefowie.

  2. Szkoda zwierząt. Ludzie powinni szanować zwierzęta. Nie mówie od razu o uwielbieniu. Mówie o zwyklym szacunku bo ta istota czuje ból, cierpi, też umiera w bólu. NIe kazdy przeciez musi mieć kota/psa w domu, o wiele przyjemniej żyło by się gdyby nie było sytuacji typu wytapiany smalec z psów, przywiązywanie psów do drzewa, wyrzucanie z domu albo oddawanie do schroniska bo piesek narozrabiał w domu… Przykre. Cale szczescie, ze sa osoby wrazliwe na to co sie dzieje, ktore potrafia przygarnac skrzywdzone zwierze i dac mu odrobine ciepla i radosci z zycia.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *