Pomiechówek: Zaginął starszy mężczyzna

We wtorek (30.09) w godzinach popołudniowych mieszkaniec Stanisławowa (gmina Pomiechówek), Henryk Szafrański, wyszedł z domu i od tej pory nie dał żadnego znaku życia. Rodzina 88-letniego mężczyzny zaalarmowała służby ratunkowe.

Ostatni raz zaginionego widziano we wtorek (30.09) około godziny 16:00 w okolicy miejscowości Bronisławka (gmina Pomiechówek), gdzie 88-latek przepędzał krowy. Rodzina zgłosiła zaginięcie mężczyzny około godziny 19:30.

Akcja poszukiwawcza była prowadzona we wtorek do późnych godzin nocnych. Działania zostały wznowione w środę (1.10) rano. Na godzinę pisania niniejszego artykułu (10:20) w akcji biorą udział m.in. załogi policji, zastępy straży pożarnej oraz trzy psy tropiące.

Rysopis zaginionego

Zaginiony mężczyzna ma około 160 cm wzrostu i jest szczupłej budowy ciała. 88-latek wychodząc z domu był ubrany w niebieskie jeansy, brązowy polar, granatową marynarkę w paski, szarą czapkę z daszkiem, i kalosze.

Zaginiony 88-letni Henryk Szafrański. Fot. KPP Nowy Dwór Maz.

Zaginiony 88-letni Henryk Szafrański. Fot. KPP Nowy Dwór Maz.

Policja prosi o pomoc

Wszystkie osoby mogące pomóc w odnalezieniu zaginionego proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, pod numerem telefonu 22 775 22 01-04 lub pod numerem alarmowym 997.

Wiadomość będzie aktualizowana.

Aktualizacja, godzina 13:15

Obecnie poszukiwania prowadzone są od ujścia rzeki Wkry do Narwi. Niewykluczone, że na miejsce zadysponowany zostanie śmigłowiec wyposażony w kamerę termowizyjną.

Aktualizacja, godzina 14:10

Cały czas trwają poszukiwania zaginionego. Obecnie akcja jest prowadzona przy użyciu helikoptera.

 

Na miejsce wysłano helikopter. Fot. Legio24

Na miejsce wysłano helikopter. Fot. Legio24

Aktualizacja, godzina 15:10

Służby ratunkowe odnalazły zaginionego dzięki kamerze termowizyjnej, znajdującej się w śmigłowcu. Jak ustalił reporter Portalu Legio24, 88-latek leżał na polu. Był świadomy i odpowiadał na pytania. Jednak nie miał siły podnieść się z ziemi. Mężczyzna w stanie ogólnym dobrym został przewieziony do szpital przez załogę pogotowia.

/kh, mk/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Pomiechówek: Zaginął starszy mężczyzna"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *