Reklama
Mazowsze

Pomiechówek wyróżniony w konkursie Sportowa Gmina

Działania gminy Pomiechówek zmierzające do stworzenia ciekawej oferty rekreacyjno-sportowej zostały uhonorowane podczas VII Gali Sportowej Polski. Gmina otrzymała wyróżnienie „SPORTOWA GMINA 2012”.

Reklama
foto: UG Pomiechówek

W czwartek 15 listopada br., podczas VII Gali Sportowej Polski, nagrodę, przyznawaną przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej, odebrał wójt Dariusz Bielecki. Tym samym Pomiechówek dołączył do grona samorządów, które wspierają Ogólnopolski Program „Budujemy Sportową Polskę”.

Wyróżnienia „Sportowa Gmina” przyznawane są samorządom, które umiejętnie łączą budowę nowoczesnych obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji w regionie. W przypadku Pomiechówka doceniono nie tylko istniejącą infrastrukturę, ale i działania zmierzające do promocji sportu i kultury fizycznej, jak chociażby obozy sportowe, których Pomiechówek jest gospodarzem, czy międzynarodowe turnieje. Członkowie kapituły konkursowej Grażyna Rabsztyn i Krzysztof Miklas podkreślali jak ważne jest to, aby obiekty nie były puste, ale tętniły życiem, dobrze animowane, z czekającymi na dzieci i młodzież wykwalifikowanymi trenerami.

Pomiechowską aplikację oceniała kapituła w składzie: Monika Filipiuk, Specjalista ds. funduszy UE, Ekspert PKIS, Grażyna Rabsztyn, Członek Zarządu Fundacji „Centrum Edukacji Olimpijskiej”, Krzysztof Miklas, dziennikarz i komentator sportowy, Danuta Burzyńska, redaktor naczelna miesięcznika „Builder”, Norbert Skupiński, redaktor naczelny miesięcznika „sportplus”.

Władze Pomiechówka cięszą się z osiągniętego sukcesu i zapraszają do korzystania z oferty sportowej w gminie. O wszelkich inicjatywach przeczytacie na stronie www.sport.pomiechowek.pl

/UG Pomiechówek/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button