Reklama

Mazowsze

Pomiechówek: “Turystyczny” budżet

Reklama

Jest szansa na odnowienie szlaków turystycznych w Pomiechówku – wszystko za sprawą wniosku, który wpłynął do urzędu w ramach akcji „Zaplanuj z nami budżet” i decyzji wójta Dariusza Bieleckiego o wpisaniu inwestycji w autorski projekt budżetu.

Reklama
foto: sxc.hu

We wrześniu 2012 władze Pomiechówka zaprosiły mieszkańców gminy do współtworzenia budżetu gminy Pomiechówek na rok 2013 i wyboru najbardziej potrzebnej inwestycji. Na propozycje zadań czekano do 8 października. Spośród jedenastu wniosków, które wpłynęły do urzędu, uwzględniając takie kryteria jak: możliwość realizacji, wartość społeczna, ponadlokalne znaczenie projektu wójt Dariusz Bielecki wybrał ten mówiący o renowacji szlaków turystycznych Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, które przebiegają na terenie gminy Pomiechówek. Pomysłodawcą projektu był pan Mariusz Dana.

W Polsce większość szlaków turystycznych została wytyczona właśnie przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Niestety, pomimo wypracowanych na przestrzeni wielu lat sprawdzonych rozwiązań, PTTK tłumaczy, że otrzymuje zbyt małe dofinansowanie ze środków budżetu państwa na zadanie związane z utrzymaniem istniejących sieci szlaków. Samorządy, które chcą zadbać o wytyczone szlaki muszą coraz częściej robić to w ramach środków własnych. Turystyczny charakter gminy i chęć promocji przyrodniczo-krajobrazowych walorów gminy niejako wymuszają decyzję, by nie czekając na działania PTTK, samodzielnie zadbać o turystyczne trasy na terenach leśnych.

/UG Pomiechówek/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close