Reklama
Kultura

Pomiechówek: Mieszkańcy podzielili się opłatkiem

W niedzielne popołudnie 16 grudnia odbyło się II Spotkanie Wigilijne Mieszkańców. Było tradycyjnie – z kolędą, białym opłatkiem i świątecznymi życzeniami. Zabawa rozpoczęła się śpiewająco. Dzieci pod dyrygenturą Agnieszki Żuławnik – początkowo z lekką dozą nieśmiałości – zanuciły „Wśród nocnej ciszy”. Wójt Dariusz Bielecki oraz wiceprzewodniczący Rady Gminy Pomiechówek Błażej Brański, symbolicznie łamiąc opłatek, przekazali wszystkim mieszkańcom serdeczne życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne.

Reklama
foto: UG Pomiechówek

Następnie rozbrzmiały iście anielskie głosy – uczniowie gminnych placówek oświatowych śpiewając kolędy opowiedzieli o magii Bożego Narodzenia. Podczas spotkania nagrodzono uczestników konkursu Gminnego Ośrodka Kultury na skarpetę św. Mikołaja. Wójt Dariusz Bielecki i dyrektor GOK Agnieszka Brzezińska-Brańska pogratulowali najlepszym projektantom odzieży dla świętego.

Nieustannie monitorowano postępy św. Mikołaja w dotarciu na skwer. W końcu udało się – oczekiwany gość z workiem pełnym słodkości pojawił się wśród najmłodszych mieszkańców gminy. Nie trzeba było przekonywać go, że wszyscy byli grzeczni – święty szybko uległ urokowi dzieci i wraz z elfami-pomocnikami rozdawał słodkie upominki. By tradycji stało się zadość był także poczęstunek w postaci barszczyku i pasztecików.

/UG Pomiechówek/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button