Pomiechówek: Kanalizacja na Wierzbowej w połowie 2015 r.

Fot. arch. UG Pomiechówek

Mieszkańcy z ulicy Wierzbowej doczekają się budowy kanalizacji. Wójt gminy, Dariusz Bielecki, podpisał umowę na budowę sieci kanalizacyjnych, ale także wodociągowych i przydomowych oczyszczalni ścieków.

Podpisanie umowy nastąpiło w czwartek (23.10). W jej ramach zostanie zbudowana sieć wodociągowa, kanalizacyjna i przydomowe oczyszczalnie ścieków. Zadowoleni z takiego obrotu spraw mogą być szczególnie mieszkańcy z ulicy Wierzbowej. Wnioskowali oni wielokrotnie o budowę kanalizacji. Przeszkodą do realizacji takiej inwestycji było kłopotliwe położenie ulicy względem innych instalacji i brak środków finansowych. Prace na tej ulicy mają zakończyć się do połowy 2015 roku.

Gdzie będą budować?

Kilka miesięcy temu gmina Pomiechówek złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o środki finansowe na rozbudowę wspominanych sieci. Dofinansowanie otrzymała w kwocie 3,6 mln i dzięki temu inwestycja zostanie zrealizowana. Pełny koszt, jaki poniesie gmina na ten cel zamknąć się ma w kwocie 7,5 miliona złotych. Poza skanalizowaniem ulicy Wierzbowej rozbudowany zostanie wodociąg w miejscowościach: Pomocnia, Kosewo, Śniadówko, Błędowo, Nowy Modlin, Goławice Pierwsze, Czarnowo, Pomiechówek, Kikoły oraz Stanisławowo. W szkołach podstawowych w Goławicach Pierwszych oraz Starym Orzechowie oraz 147 gospodarstwach domowych zostaną natomiast zamontowane przydomowe oczyszczalnie ścieków.

/nk/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Pomiechówek: Kanalizacja na Wierzbowej w połowie 2015 r."

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *