Pomiechówek: Biblioteka z dofinansowaniem

foto: sxc.hu

Biblioteka Publiczna Gminy Pomiechówek otrzymała dofinansowanie w wysokości 10 tys. zł. w programie Kraszewski – Komputery dla bibliotek oraz nieodpłatnie oprogramowanie o wartości 7 tys. zł. udostępnione przez firmę Microsoft w ramach Programu Donacji Oprogramowania Microsoft.

foto: sxc.hu

Kraszewski – Komputery dla bibliotek to program dotacyjny Instytutu Książki realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2012. Celem programu jest podniesienie standardu bibliotek publicznych poprzez wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający użytkownikom biblioteki korzystanie z Internetu, a bibliotekarzom katalogowanie zbiorów i udostępnianie ich on-line. Program skierowany jest do wszystkich bibliotek publicznych w Polsce.

Sukcesem zakończyły się również starania biblioteki skierowane na pozyskanie dodatkowych środków na zakup nowości książkowych. W ramach Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” biblioteka otrzymała dotację w wysokości 6 000 zł na zakup nowości wydawniczych. Z tego 2 000 zł przeznaczono na zakup książek dla dzieci i młodzieży. Dzięki pozyskanej dotacji księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 149 książek z literatury pięknej dla dorosłych oraz 121 książek z literatury dla dzieci i młodzieży.

/UG Pomiechówek/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Pomiechówek: Biblioteka z dofinansowaniem"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *