Policyjna Akademia Malucha

foto: KPP Nowy Dwór Maz.

W ubiegły piątek (23.11) , nowodworscy policjanci wraz ze słuchaczami Centrum Szkolenia Policji w Legionowie gościli w „Akademii Malucha”. W spotkaniu uczestniczyło prawie 60-ciu przedszkolaków różnych grup wiekowych. Dzieciaki mogły posłuchać i zobaczyć z bliska jak wygląda praca policjanta. Nie brakowało emocji, kiedy „maluchy” własnymi rękami dotykały wyposażenia funkcjonariuszy, oraz mogły zwiedzić policyjny radiowóz.

foto: KPP Nowy Dwór Maz.

Spotkania z najmłodszymi obywatelami powiatu nowodworskiego są wpisane w stałe zadania policji. Kontakt funkcjonariuszy z dziećmi w przedszkolach, ma na celu przybliżenie pracy policji, jak również zaszczepienie od najmłodszych lat ziarna praworządności. W ubiegły piątek do dzieci wybrali się również policjanci z CSP w Legionowie, którzy odbywają na terenie powiatu nowodworskiego praktyki pod okiem starszych kolegów.

Przedszkolaki z „Akademii Malucha” w Nowym Dworze Mazowieckim, miały możliwość bliżej poznać pracę policjanta, dotknąć jego służbowego wyposażenia. Ogromnym entuzjazmem cieszyły się kajdanki, „lizak” oraz czapka. Dzieciaki zobaczyły również jak wygląda od środka radiowóz, co sprawiło im nie lada frajdę. Wszyscy z otwartymi buziami i zaciekawieniem słuchali tego co policjanci opowiadali o swojej pracy.

Na koniec przedszkolaki podziękowały za spotkanie wręczając mundurowym piękną, własnoręcznie wykonaną laurkę. Nie zabrakło również deklaracji, że kiedy dorosną zostaną policjantami.

/KPP Nowy Dwór Maz./

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Policyjna Akademia Malucha"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *