Reklama

Mazowsze - wiadomości z regionuNa sygnale

Policja skonfiskowała 630 paczek papierosów

Reklama

Ponad 630 paczek papierosów, różnych marek, bez polskich znaków akcyzy przejęli pułtuscy policjanci w wyniku przeszukania domu jednego z mieszkańców Pniewa gm. Zatory. W przeprowadzeniu czynności brał udział także pies Fado, wyszkolony do tego typu zadań.

Reklama

fot. KPP Pułtusk

Policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą wraz z funkcjonariuszem wywiadu zwalczania przestępczości Izby Celnej w Warszawie zatrzymali 56 latka, który posiadał i handlował  papierosami z przemytu. Podczas wykonywania czynności służbowych policjanci znaleźli papierosy różnych marek bez polskich znaków akcyzy.  Mężczyzna, został zatrzymany, zabezpieczono także bezprawnie posiadany towar.

W przypadku wprowadzenia na rynek nielegalnego towaru Skarb Państwa zostałby uszczuplony na około 12 tys. złotych. Właściciel kontrabandy usłyszał zarzut paserstwa większej ilości wyrobów tytoniowych z zamiarem wprowadzenia do obrotu handlowego.  Mężczyźnie za ten proceder grozi wysoka kara pieniężna, przepadek zabezpieczonego towaru oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

/Anna Balcerzak, KPP Pułtusk/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close