Poland Bike Marathon w Legionowie – relacja

To był przedostatni, dwunasty już etap tegorocznego Poland Bike Marathon. Ponad 300 miłośników jazdy na rowerach górskich pierwszy raz zawitało do Legionowa. Start, meta i miasteczko Poland Bike znajdowały się przy Szkole Podstawowej nr 1. Trasa niezwykle malownicza, zróżnicowana i wymagająca. Teren pofałdowany i wszystkie rodzaje nawierzchni – ściganie w Legionowie i jego okolicach mogło zadowolić każdego.

Najdłuższy dystans MAX liczył 44 km. Najszybszy okazał się Paweł Baranek (MBIKE Team Marathon), który wyprzedził Radosława Rękawka (Kross Racing Team) i Ireneusza Gruszczyńskiego (MBIKE Team Marathon). Wśród kobiet z wygranej cieszyła się Maja Busma z Legionowa. Za nią uplasowały się Bogna Kordowicz i Joanna Kur (obie ze Świata Rowerów Racing Team).

Trasę MINI (28 km) najszybciej pokonał Piotr Truszczyński (BSA Pro Tour). Za nim finiszowali Kamil Zawistowski i Adrian Rudziński (obaj z Huraganu Wajsport Retro Bike Team Wołomin). W rywalizacji kobiet triumfowała Agata Kaczyńska (Kross Bikejoring Team), przed Elżbietą Rosą z Tłuszcza i Małgorzatą Mościbrodzką (Automobilklub Polski Łomianki)

Na trasie FAN (8 km) tradycyjnie ścigali się uczniowie i uczennice szkół podstawowych w otwartych mistrzostwach Legionowa w kolarstwie górskim. Mistrzami Legionowa zostali Oliwia Majewska (MBIKE Team Marathon), Justyna Ferska (RKST Limes Płońsk), Damian Konarski (Family Active) i Daniel Zawistowski (Huragan Wajsport Retro Bike Team). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-7 lat. Kolejne kolarskie emocje w Nowym Dworze Mazowieckim i Twierdzy Modlin. 10 października się odbędzie się tam finałowy XIII etap Poland Bike Marathon. Startuj z nami!

Więcej na www.polandbike.pl

(źródło: UM Legionowo, foto: UM Legionowo)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Poland Bike Marathon w Legionowie – relacja"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *