“Podziel się posiłkiem” – podsumowanie akcji w Winnicy

W dniach 28-29 września 2012r. po raz pierwszy przeprowadzona została na terenie gminy Winnica akcja zbiórki żywności w ramach programu „Podziel się posiłkiem”. Żywność była zbierana w 3  szkołach: Publicznym Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Winnicy, Publicznej Szkole Podstawowej w Winnicy, oraz w Publicznej Szkole Podstawowej w Błędostowie. W drugim dniu akcji zbiórka żywności odbywała się w sklepie „MERKURY” w Winnicy.

foto: UG Winnica

Los drugiego człowieka oraz sytuacja rodziny w potrzebie nie jest nam obojętna.  Pomimo, iż każdy z nas również boryka się z różnymi trudnościami życiowymi potrafiliśmy podzielić się i wesprzeć tą akcję wkładając do kosza wolontariuszom żywność różnego rodzaju.

Udało się zebrać 340 kg żywności !

Zebrana żywność to m.in: cukier, mąka, olej, makaron, konserwy mięsne, konserwy rybne, płatki kukurydziane dla dzieci, dżem, słodycze, ryż itp. W akcji uczestniczyło 25 wolontariuszy. Byli to uczniowie Publicznego Gimnazjum w Winnicy, oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Winnicy wraz z nauczycielami.

Zebrana żywność została policzona, a następnie podzielona dla konkretnych rodziny przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Winnicy. Dzięki tej akcji 20 rodzin z gminy Winnica  borykających się z trudnościami socjalnymi otrzymało pomoc w formie żywności zebranej w trakcie trwania zbiórki. Cel tej akcji połączył w działaniu osoby w różnym wieku, z różnych instytucji oraz organizacji.

/UG Winnica/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "“Podziel się posiłkiem” – podsumowanie akcji w Winnicy"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *