Reklama

Artykuł SponsorowanyBiznes, praca, pieniądzeDobrze Wiedzieć!

Podróż służbowa do stolicy – o czym pamiętać?

Reklama

Znoszenie obostrzeń sprzyja organizowaniu eventów i konferencji branżowych. Coraz więcej osób będzie planować wyjazdy służbowe, w tym przede wszystkim do centrum gospodarczego kraju, czyli do stolicy. Jak zaplanować delegację? O czym warto pamiętać?

Reklama

Środek transportu

Choć do Warszawy można dostać się z każdego miejsca kraju dowolnym środkiem transportu, w dobie COVID-19 najlepszym wyborem będzie własny samochód. W ten sposób zminimalizujesz kontakty z innymi osobami, a tym samym zmniejszysz ryzyko zakażenia koronawirusem. Dużą zaletą będzie też swoboda poruszania się po mieście. Z drugiej jednak strony własny samochód to pewne ograniczenia. Warszawa od lat słynie jako miasto zakorkowane – czasami wybór komunikacji miejskiej będzie lepszym rozwiązaniem. Trzeba też pamiętać, że w stolicy w ostatnim czasie powiększono strefę płatnego parkowania. Zawczasu warto pomyśleć też o miejscu postojowym. Jeśli szukasz miejsca w centrum, sprawdź parking Browary Warszawskie. Możesz skorzystać z miejsca strzeżonego, korzystając ze stałej opłaty dobowej.

Nocleg

Kolejny ważny aspekt to rezerwacja miejsca noclegowego. Choć w stolicy nie brak hosteli i hoteli w zasadzie na każdą kieszeń, warto pamiętać o ograniczeniach związanych z pandemią. Zamiast rezerwować nocleg przez stronę internetową, bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie bezpośredni kontakt z obsługą. Wystarczy telefon lub wiadomość w mediach społecznościowych, by dopytać o dostępność wolnych miejsc noclegowych i upewnić się, że w określonym terminie będziemy mogli zatrzymać się w danym obiekcie. W trakcie rezerwowania miejsca warto pomyśleć o tym, by przy okazji zatrzymać się w atrakcyjnej okolicy. Im bliżej centrum, tym łatwiej o możliwość zwiedzania miasta po godzinach pracy. Najlepiej wybrać jedną z dzielnic nieopodal centrum, by nie przepłacać za dobę hotelową. Jeśli zdecydujesz się na nocleg w dzielnicy Wola, łatwiej będzie Ci też skorzystać z oferty wspomnianego parkingu Browary Warszawskie.

Przygotowania do wyjazdu

Przed samym wyjazdem warto zadbać o przygotowanie ważnych dokumentów – najlepiej ich kopii. Dziś warto utrwalić je również w formie cyfrowej. Można przechowywać je na dowolnym nośniku danych, a jeśli nie ma ich zbyt wiele, pomyśl o przechowaniu ich na własnej skrzynce mailowej – wtedy będziesz mieć pewność, że w dowolnym momencie uzyskasz do nich dostęp. Warto przygotować sobie plan całej delegacji, rozpisując agendę godzina po godzinie.

Rozliczenia

Pamiętaj o konieczności rozliczenia podróży służbowej w ciągu dwóch tygodni od jej zakończenia. Zbierz wszystkie paragony i faktury, najlepiej przechowując je w jednej teczce lub koszulce foliowej. W przypadku płatności bezgotówkowych proś o potwierdzenie płatności. Ma to kluczowe znacznie zwłaszcza w stolicy – ceny w niektórych lokalach mogą mocno nadwyrężyć Twój budżet.

Przezorny zawsze ubezpieczony

W zależności od charakteru Twojej pracy pomyśl o tym, co dodatkowo warto ze sobą zabrać. Przykładowo, jeśli czeka Cię wiele spotkań biznesowych, zawsze warto mieć ze sobą zapas dodatkowej eleganckiej odzieży – na wypadek zaplamienia czy upałów.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button