Podpisano umowę na budowę tunelu na “Przystanku”

Fot. pixabay.com, CC0 Public Domain

Umowa na budowę tunelu w ciągu ulic Krakowska – Al. Róż została podpisana wczoraj (4 października) w legionowskim ratuszu. Nieznany jest jeszcze termin rozpoczęcia prac, lecz wiadomo, że tunel (w języku kolejarzy wiadukt) powstanie w ekspresowym tempie – zaledwie 12 miesięcy od daty rozpoczęcia robót.

Nowo projektowany tunel będzie drugim bezkolizyjnym przejazdem pod torami kolejowymi i na pewno znacznie usprawni komunikację pomiędzy położonymi po dwóch stronach torów częściami miasta. W planie jest tunel o długości ponad 396 metrów i szerokości ponad 8 metrów – jest to największy wiadukt kolejowy budowany pomiędzy Warszawą i Nasielskiem w ramach modernizacji linii kolejowej do Gdyni.

O kontrakt o wartości 8 574 437,61 euro netto ubiegało się 7 firm i konsorcjów. Ostatecznie komisja przetargowa po przeanalizowaniu złożonych ofert pod kątem ich zgodności z wymogami formalnymi i technicznymi wybrała ofertę Katowickiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego „BUDUS”, na kwotę 5 643 726,14 euro netto.

Przed przystąpieniem do robót wykonawca zobowiązany jest do wykonania projektu organizacji ruchu na czas budowy. Konsultacje społeczne związane z organizacją ruchu odbędą się dzisiaj o godz. 18.00 w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 2.

(źródło: UM Legionowo, foto: UM Legionowo)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Podpisano umowę na budowę tunelu na “Przystanku”"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *