Po kolejnych warsztatach komputerowych dla seniorów

W dniach 25 lutego – 18 marca 2013 r. w Czytelni Internetowej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Legionowie przy ul. marsz. J. Piłsudskiego 41 odbyły się kolejne bezpłatne warsztaty komputerowe dla seniorów. W zajęciach uczestniczyło dwanaście osób – mieszkańców Powiatu Legionowskiego. Celem warsztatów było przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu pokolenia 50+ poprzez praktyczną naukę korzystania z komputera i Internetu.

fot. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Legionowie

Pierwsze spotkania poświęcone były podstawom obsługi komputera, nauce korzystania z klawiatury i myszy komputerowej oraz poznawaniu systemu Windows XP. Na kolejnych zajęciach uczestnicy warsztatów rozpoczęli przygodę z Internetem. Opanowali umiejętność obsługi przeglądarki internetowej i wyszukiwania informacji w sieci, założyli własne konta poczty elektronicznej oraz wysłali i odebrali pierwsze wiadomości e-mail. Na ostatnim spotkaniu uczestnicy warsztatów przeglądali ciekawe strony internetowe między innymi stronę Biblioteki, na której zapoznali się z nową ofertą – czytelnią książek on-line IBUK LIBRA.

fot. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Legionowie

Na czas trwania warsztatów, wszystkim uczestnikom został wypożyczony E-lementarz Internetu oraz podręcznik z ćwiczeniami.

Zapraszamy do korzystania ze stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu w Czytelni Internetowej przy ul. marsz J. Piłsudskiego 41 i Czytelni Biblioteki Głównej przy ul. W. Broniewskiego 7 oraz zachęcamy do korzystania z czytelni on-line IBUK LIBRA.

/Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Legionowie/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Po kolejnych warsztatach komputerowych dla seniorów"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *