Po co mi altana ogrodowa?

Rozplanowując ogród przydomowy, ogród działkowy, przestrzeń otwartą z pewnością myślimy o walorach estetycznych i wypoczynkowych. Aby nasza posesja sprawiała nam jak najwięcej radości warto rozważyć kupno altany działkowej. Ta zadaszona, otwarta konstrukcja od setek lat z powodzeniem używana jest do podnoszenia walorów rozmaitych przestrzeni i nie ma co się temu dziwić. Klasyczna, stylizowana bądź nowoczesna altana doda uroku oraz klasy każdemu ogrodowi. Stanowi też doskonałe miejsce do wypoczynku w wolnych chwilach, otwarta konstrukcja pozwala cieszyć się wszystkimi pozytywami przebywania na świeżym powietrzu, widokami oraz naturą, a zadaszenie chroni przed nie raz okrutnym słońcem w gorące letnie dni bądź deszczem, który czasem lubi zaskoczyć. Mnóstwo ludzi mając na uwadze wszystkie zalety tej konstrukcji decyduje się na instalacje altany we własnym ogrodzie i nie żałuje tej decyzji.

Jak wyglądają kwestie prawne związane z altaną?

Dobrze, ale altana to jakiś budynek, więc jak wyglądają kwestie prawne związane z nią? Uzasadnione pytanie, na które warto znać odpowiedź. Altana ogrodowa traktowana w myśl polskiego prawa może powstać na naszej działce bez pozwolenia o ile spełnia kilka warunków:

  • maksymalna powierzchnia 35m2
  • ilość obiektów nie przekraczająca dwóch na 500m2

Tego typu konstrukcje nie wymagają pozwolenia na budowę, z tym że wymagane jest jego zgłoszenie. W przypadku rodzinnych ogrodów działkowych ROD, jesteśmy zwolnieni nawet ze zgłoszenia, wystarczy pisemne powiadomienie zarządu. Za ciekawostkę można podać, że do stosunkowo niedawna nie istniała jasna definicja altany w prawie, przyczyniało się do masowych nakazów rozbiórki tego typu konstrukcji. Dopiero w 2013 roku ustanowiono określono definicję altany działkowej dla ROD. W przypadku terenów nie należących od ROD, altany ogrodowe zależnie od decyzji urzędu mogą zostać uznane za elementy małej architektury bądź gospodarcze budynki wolno stojące.

Chcę altanę. Jak zdobyć tę wymarzoną, która starczy mi na lata?

Masz już z tyłu głowy wymarzoną altanę albo może po prostu podjąłeś decyzję o postawieniu takowej, ale skąd ją wziąć? Warto zaufać sprawdzonemu producentowi takich konstrukcji.  Tutaj z pomocą przychodzimy my – Eko Architektura oferuje szeroki wybór altan ogrodowych wykonanych z naturalnego drewna, w dodatku oferuje możliwość wykonania altany według planu klienta. Dzięki temu jeśli masz w głowie pomysł na swoją własną altanę, możemy go zrealizować dla ciebie, a ty nie musisz ograniczać się jedynie do oferty. Eko Architektura po prostu wyceni twój projekt, wykona go i dostarczy ci wraz z dokładną instrukcją montażu. Ponadto możemy – na Twoje życzenie – zająć się budową fundamentu. Dzięki temu, nawet jeśli nie masz doświadczenia z montażem tego typu konstrukcji nie masz co się martwić – z nami to prostsze niż ci się wydaje.

Dlaczego warto wybrać Eko Architektura na producenta naszej altany?

Eko Architektura oferuje szeroką gamę projektów altan ogrodowych i możliwość zamawiania własnych projektów. Wykonane przez nas z naturalnego drewna produkty są najwyższej jakości, ekologiczne oraz przyjazne dla zdrowia. Zatrudniamy doświadczonych specjalistów którzy wykonają altanę dla ciebie z najwyższą precyzją i dbałością. Zamawiając altanę u nas masz gwarancję otrzymania najlepszego i niezawodnego produktu, a także konkurencyjnej ceny. Bowiem jeśli znajdziesz tańszą ofertę od naszej – przyślij nam tylko linka – a skontrujemy ją.

Na jaki koszt musisz się przygotować?

Cena altany jest uzależniona od jej projektu oraz wielkości. Zasadniczo koszty takich konstrukcji w naszej ofercie zaczynają się od 7000 złotych, ale jeśli znajdziesz konkurencyjną ofertę – podeślij link, przebijemy ją. Własny projekt podlega indywidualnej ocenie i na przykład dla małych, prostszych altan te koszta mogą być znacznie niższe. Warto wspomnieć jednak, że altana jest inwestycją na długie lata, więc nie jest to wydatek który przysłowiowo “przeminie z wiatrem” a upiększy permanentnie twój ogród.

A czy mogę liczyć na gwarancję?

Naturalnie! Wszystkie nasze altany podlegają gwarancji. Nie dostaniesz od nas uszkodzonego ani nie spełniającego standardów produktu i nie zostaniesz bez pomocy z naszej strony. Warto wspomnieć, że nasze altany produkujemy z naturalnego drewna, które ma swoje właściwości takie jak sęki, przebarwienia czy lekkie odkształcenia, jednakże te nie podlegają gwarancjom i reklamacjom o ile nie uniemożliwiają montażu, bądź nie zagrażają bezpieczeństwu konstrukcji. Nie podlegają też gwarancji uszkodzenia powstałe z nieprawidłowego montażu bądź powstałe z winy klienta. Dokładne szczegóły odnośnie gwarancji i reklamacji znajdziesz na naszej stronie.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Po co mi altana ogrodowa?"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *