Reklama

KomunikacjaLegionowskiMazowsze

Po 15 czerwca zmiany na kolei

Reklama

Szykują się zmiany w rozkładach jazdy pociągów. Od 15 czerwca wycofana zostanie między innymi linia S30.

Reklama

fot. Legio24fot. Legio24

W niedzielę (15 czerwca) ruch pociągów zostanie przywrócony do stanu sprzed rozpoczęcia remontu mostu średnicowego. Wówczas większość pociągów skierowana została na warszawski Dworzec Gdański, a w celu zapewnienia komunikacji powstały tymczasowe linie. Teraz wszystko wróci do normy.

S9 tylko w dni robocze, S3 wraca kosztem S30

Jak poinformował Legio24 rzecznik  ZTM Igor Krajnow, po 15 czerwca zostanie przywrócona stała organizacja ruchu kolejowego na linii z Legionowa. Linia S30 zostanie zlikwidowana, na swoją trasę wróci linia S3.

Przypomnijmy, że linia S30 powstała w związku z remontem mostu średnicowego, aby umożliwić w miarę płynną komunikację pomiędzy Legionowem a Warszawą Wschodnią. Pasażerowie chcący kontynuować podróż w kierunku Okęcia zmuszeni byli następnie dojechać do Dworca Centralnego skąd wyruszały w trasę pociągi linii S3. Od 15 czerwca trasa S3 prowadzić będzie jak dawniej z Wieliszewa, przez Legionowo na lotnisko Okęcie.

Linia S9 kursować będzie na trasie Legionowo Piaski – Warszawa Zachodnia wyłącznie w dni powszednie. Minimalnie zmienią się też godziny przyjazdów i odjazdów tej linii.

Koleje Mazowieckie – utrudnienie na trasie w okolicach Nasielska

W związku z budową wiaduktu, ruch pociągów na odcinku Gąsocin – Ciechanów prowadzony będzie wahadłowo. Dotyczy to między innymi linii nr 9 na trasie Warszawa – Działdowo. Godziny kursowania niektórych pociągów mogą ulec zmianie.

W tym samym czasie prowadzone będą również prace na różnych odcinkach tej trasy. Jak poinformowała Legio24 rzecznik Kolei Mazowieckich Donata Nowakowska, w miejscach prowadzonych prac także występować będzie ruch wahadłowy. Pasażerowie powinni zatem przygotować się na drobne opóźnienia. Podobne utrudnienia czekają pasażerów podróżujących linią nr 27 na trasie Sierpc – Nasielsk.

/db/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close