Planujesz przeprowadzkę na Dolny Śląsk? Oto jak szukać mieszkania pod Wrocławiem

Znalezienie odpowiedniego miejsca, do którego moglibyśmy się przeprowadzić wraz z całą rodziną stanowi w dzisiejszych czasach nie lada wyzwanie. Naturalnie w toku poszukiwań wiele godzin spędzimy przed komputerem, w biurach nieruchomości oraz wreszcie oglądając poszczególne inwestycje deweloperskie. Musimy być na to gotowi, jeśli chcemy dobrze wybrać. O czym jednak powinniśmy pamiętać we wstępnym wyszukiwaniu ofert w sieci? Oto kilka wartych uwagi porad, którymi możemy się kierować przed zakupem.

Pierwszym odruchem pozostaje naturalnie zorientowanie się w danej lokacji i kierunku za pomocą mapy. To właśnie ten wstępny research zapewni nam odpowiednią ilość danych do późniejszej analizy i porównań. Internetowa mapa będzie nam w stanie wyjawić kilka kluczowych składników danej oferty. Przede wszystkim będzie nam zatem zależało na sprawdzeniu odległości od ścisłego centrum stolicy Dolnego Śląska. W przypadku coraz bardziej popularnych Siechnic będzie to około 15 kilometrów. Na odległościach jednak nie koniec. Powinniśmy sprawdzić również jak dobry jest dojazd oraz ile średnio będzie zajmował. Po trzecie, topografia Google podpowie nam też jak bardzo rozwinięta jest infrastruktura danego miejsca – chodzi głównie o obecność w pobliżu takich placówek jak żłobki, przedszkola i szkoły dla naszych dzieci, a także o równie potrzebne przychodnie, apteki, sklepy, restauracje czy też obiekty sportowe. W przypadku wspomnianych Siechnic infrastruktura pozostaje na niemalże miejskim poziomie, zyskujemy więc ciszę i spokój, nie rezygnując z plusów jakie niesie ze sobą egzystencja w warunkach metropolii.

Najważniejsze są detale

Na początek musimy również zdać sobie sprawę, że oprócz głównych parametrów, takich jak lokalizacja, dojazd do miasta oraz infrastruktura poszczególne oferty będą różnić się przede wszystkim szczegółami. Jeśli mamy już wybrany upragniony metraż, liczbę pomieszczeń i inne kluczowe czynniki oferty, czas na dokładniejsze wczytanie się w propozycje inwestora – przypomina przedstawiciel Arbet Deweloper dla którego hasło mieszkanie w Siechnicach (główny cel przeprowadzek pod Wrocław) znaczy o wiele więcej niż dla statystycznego Kowalskiego. W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy bezpieczeństwo osiedla wiąże się z ogrodzonym terenem, czy też jest ono strzeżone? Po drugie, z pewnością powinniśmy dowiedzieć się czy w cenie mieszkania dostajemy dostęp do miejsca parkingowego oraz chociażby użytecznej komórki lokatorskiej, czy też są to dodatkowo płatne pozycje. Oczywiście, należy też uważniej przyjrzeć się wielkości balkonów i ogródków proponowanych przez dewelopera.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Planujesz przeprowadzkę na Dolny Śląsk? Oto jak szukać mieszkania pod Wrocławiem"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *