Reklama

KomunikacjaLegionowskiNajważniejsze

PKP PLK winne zamieszania z SKM-kami

Reklama

Tłok w pociągach lotniskowych Kolei Mazowieckich oraz SKM S9 to efekt czasowej likwidacji linii SKM S3, która dowoziła pasażerów z Legionowa do centrum Warszawy. Kursowanie linii zostało zawieszone, bo zarządca torów, spółka PKP PLK w ostatniej chwili stwierdziła, że nie ma dla niej miejsca na torach.

Reklama

fot. ZTM Warszawa

fot. ZTM Warszawa

Informacja ta dotarła do ZTM dopiero w piątek (28.06), w godzinach popołudniowych. Nie wiadomo dlaczego PKP PLK o swojej decyzji poinformowała tak późno. Jest to niezrozumiałe, zważywszy na to, że zmiany miały wejść w życie od następnego dnia. Obecnie ZTM prowadzi rozmowy z PKP PLK mające na celu choćby częściowe przywrócenie kursowania pociągów SKM S3. Decyzje w tej sprawie mają zapaść do jutra (03.07). Od wyniku tych rozmów zależą losy rozkładu jazdy legionowskich SKM-ek.

Natomiast od wczoraj (01.07) obowiązuje tymczasowy rozkład jazdy linii SKM S9. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził do rozkładu dodatkowe kursy w godzinach szczytu oraz w weekendy i święta. Zmiany te mają choć trochę zrekompensować pasażerom czasową likwidację linii S3.

/wł/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close