PiS: Gminy wchodzące w skład Miasta Stołecznego Warszawy zachowają niezależność

Widok na Warszawę z jednego z bloków w Legionowie, Fot. arch. Legio24.pl

Gminy wchodzące w skład planowanego Miasta Stołecznego Warszawy zachowają swoją niezależność – powiedział w czwartek (2.02) podczas konferencji prasowej zorganizowanej na terenie Sejmu poseł Jacek Sasin z Prawa i Sprawiedliwości. – Projekt ustawy autorstwa Prawa i Sprawiedliwości nie dotyczy jakichkolwiek zmian w samorządach na poziomie gminnym – dodał poseł.

Jacek Sasin z Prawa i Sprawiedliwości, który jest jednym z autorów ustawy o nowym ustroju Miasta Stołecznego Warszawy zapewnił, że gminy wchodzące w skład tak zwanej „nowej” Warszawy zachowają swoją niezależność, a ich władze samorządowe będą wybierane na dotychczasowych zasadach. Mają one mieć własny budżet i kompetencje wynikające z ustawy o samorządzie gminnym.

Największą zmianą jaką mają odczuć mieszkańcy nowej aglomeracji, na którą poseł PiS zwrócił szczególną uwagę, będzie łatwiejszy dostęp do komunikacji miejskiej. Za jej całość, na całym obszarze odpowiadać ma Zarząd Transportu Miejskiego.

/red/

1 raz komentowano artykuł "PiS: Gminy wchodzące w skład Miasta Stołecznego Warszawy zachowają niezależność"

  1. A ktoś z pis napisał jak to będzie finansowane? I na czym będzie polegała lepsza dostępność do komunikacji? Bez budżetu na ten cel wydaje się to wątpliwe. Mam nadzieję, że to będzie lepiej przygotowane niż “reforma oświaty”, która już weszła w życie i nikt nie wie co, jak gdzie i komu.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *