ReklamaMazowsze - wiadomości z regionuNa sygnale

Pijany kierowca szkolnego autobusu

Reklama

Pijany kierowca szkolnego autobusu chciał dziś (23.05) zawieźć dzieci ze szkoły podstawowej z Pułtuska na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd uniemożliwiła jednak policja, którą wezwała dyrekcja szkoły. Przed planowaną podróżą pracownicy szkoły poprosili bowiem policjantów o sprawdzenie zarówno stanu technicznego autobusu, wymaganych dokumentów jak i stanu trzeźwości kierowcy.

Reklama

fot. KPP Pułtusk

fot. KPP Pułtusk

Rano kilkudziesięciu uczniów szkoły podstawowej wraz ze swoimi opiekunami czekało na autokar, który miał zawieźć ich na wycieczkę do teatru w Warszawie. Zgodnie z prośbą policjanci z pułtuskiego wydziału ruchu drogowego dokonali kontroli pojazdu. Stan techniczny autobusu był bez zarzutu, lecz sprawdzenie trzeźwości u 25-letniego kierowcy wykazało, że mężczyzna jest w stanie  po spożyciu alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem, wskazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Zawiedzione dzieci w konsekwencji nigdzie nie pojechały.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mieszkańcowi pow. wyszkowskiego grozi utrata uprawnień do kierowania oraz wysoka grzywna.

/Anna Balcerzak, KPP Pułtusk/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close