Zamknij

Pierwsze starty "Delfina" w sezonie 2013/2014

16:30, 28.10.2013
Skomentuj

Rozpoczął się nowy sezon zawodów pływackich. Przedstawiciele UKS Delfin wzięli udział w Grand Prix Pucharu Polski w Suwałkach oraz Pucharze Świata w Dubaju i Doha.

W dniach 26-27 października odbyły się pierwsze zawody z cyklu Grand Prix Polski-Puchar Polski w sezonie 2013/2014. Na pływalni Aquapark OSiR w Suwałkach wystartowało 132 zawodników z 31 klubów z całej Polski. UKS Delfin Legionowo reprezentowali Dawid Szulich i Michał Perl startujący w konkurencjach w stylu klasycznym i stylu zmiennym.

W pierwszym bloku zawodów legionowscy pływacy startowali na 200 metrów stylem klasycznym. Dawid zajął 3 miejsce z czasem 2:19,44, a Michał 5 miejsce z czasem 2:24,62 (rekord życiowy).W drugim bloku zawodów na dystansie 50 metrów stylem klasycznym Dawid zdobył pierwsze miejsce uzyskując czas 28,45 sekundy, a Michał drugie miejsce uzyskując czas 29,00 sekundy (rekord życiowy). Drugiego dnia w trzecim bloku zawodów na dystansie 100 m stylem klasycznym Szulich był po raz drugi pierwszym zawodnikiem uzyskując czas 1:02,41. Startując 20 minut później w konkurencji 100m stylem zmiennym zajął 15 miejsce z czasem 1:01,61. Michał na dystansie 100 m stylem klasycznym był czwartym zawodnikiem uzyskując czas 1:05,30 (rekord życiowy). Startując 25 minut później w konkurencji 100m stylem zmiennym zajął 19 miejsce z czasem 1:02,57 (rekord życiowy). Był to pierwszy i zarazem tak udany start Michała w zawodach z cyklu Grand Prix Polski.

Po starcie w Suwałkach Michał powiedział: Były to pierwsze w sezonie zawody z cyklu Grand Prix i na pewno mogę je zaliczyć do udanych. Niezwykle miła atmosfera, towarzyszyła nam przez ten weekend. Były to najbardziej udane starty w mojej karierze. Najbardziej wartościowym wynikiem był czas na 50m stylem klasycznym, gdzie zająłem 2 miejsce tuż za Dawidem Szulichem. Był to bardzo dla mnie pasjonujący wyścig i poczułem wewnętrzną dumę, że w końcu mogę rywalizować z najlepszym zawodnikiem w kraju. Mam nadzieję ze współpraca z Dawidem zaprocentuje w przyszłości.

W dniach 17-18 października odbyły się zawody Pucharu Świata w Dubaju, a 20-21 października zawody Pucharu Świata odbyły się w Doha. Dla Dawida Szulicha były to pierwsze zawody Pucharu Świata w jakich uczestniczył. Były one formą nagrody za bardzo udany start zawodnika na Mistrzostwach Świata w Barcelonie, w których startując w konkurencjach w stylu klasycznym na dystansach 50 i 100m ustanowił Rekordy Polski.