Reklama

Foto/WideoLegionowskiPo godzinachSportWiadomości

Pierwsze lody przełamane! Inauguracja kolarskiego sezonu w Jabłonnie (galeria)

Reklama

W niedzielę (4.02) w gminie Jabłonna odbyła się pierwsza w nowym sezonie rowerowa impreza. W zorganizowanym przez zwycięzcę Tour de Pologne, Cezarego Zamanę maratonie wystartowało ponad 400 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Rowerzystom przyszło się zmierzyć z lekko zmrożoną trasą w ramach cyklu Northtec MTB Zimą.

Reklama

Najchłodniejsza pora roku dała o sobie znać kolarzom. Utrzymujące się przez kilka dni przed maratonem ujemne temperatury utwardziły grunty leśne, po których biegła trasa zaprojektowana przez Cezarego Zamanę. Niemałym wyzwaniem okazały się zmrożone koleiny, które wymagały sporych technicznych umiejętności od rywalizujących kolarzy. Jednak nawet i takie przeszkody nie zdołały powstrzymać zawodników od pełnej pasji walki na trasie. Odczuwający głód maratonów i spragnieni wyzwalanej przez nich adrenaliny, pędzili ku mecie jak pociski.

Na dystansie Mega, mierzącym 40 kilometrów, pierwsi z wpadających na metę zawodników mieli średnią prędkość sięgającą ponad 25 km/h. I to mimo interwałowej, wybijającej z rytmu trasy. Sporych rozmiarów peleton utrzymywał się do mniej więcej 20. kilometra. Od tego momentu zaczął dzielić się on na mniejsze grupki, a o zwycięstwie decydował już sprinterski spryt.

Specjalne atrakcje dla dzieci i młodzieży

Podczas niedzielnej imprezy nie brakło też specjalnych atrakcji dla dzieci i młodzieży. Ta grupa zawodników rywalizowała na 7-kilometrowym dystansie, a następnie na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Krasińskiego uczestniczyła w grach i zabawach prowadzonych przez animatorki. Sam budynek szkoły świetnie sprawdził się także jako baza zawodów. Warunki, jakie tam panowały, były chwalone przez zawodników z całego kraju.

Pora na podsumowanie

Jak pierwszy maraton w nowym sezonie 2018 ocenia dyrektor sportowy cyklu Northtec MTB Zimą, Cezary Zamana? – Dla naszego zespołu to była dobra impreza. Przede wszystkim dlatego, że mogliśmy liczyć na wsparcie pracowników Urzędu Gminy Jabłonna. Jestem również wdzięczny za życzliwość Nadleśnictwa Jabłonna, które było kluczowym partnerem tego maratonu – podsumowuje kolarski mistrz Polski i triumfator Tour de Pologne.

Współorganizatorem wydarzenia był Urząd Gminy Jabłonna.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close