PEC dofinansowany

Niebo nad naszym miastem będzie czystsze, a wszystko dzięki nowym inwestycjom „PEC-u” i dofinansowaniu pozyskanym z Unii Europejskiej przez to przedsiębiorstwo.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „Legionowo” otrzymało dotację na ograniczenie emisji spalin. Projekt, którego wartość to 800 tys zł., współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Dofinansowanie wynosi 30% środków kwalifikowanych, maksymalnie 240 tys zł.

Projekt „Ograniczenie emisji spalin poprzez przebudowę jednostek kotłowych w PEC Legionowo” obejmuje modernizację kotła polegającą na wbudowaniu dodatkowego kanału powietrza z wentylatorem o regulowanej wydajności, który steruje procesem recyrkulacji powietrza wewnątrz kotła.
Recyrkulacja powietrza podmuchowego powoduje ograniczenie emisji pyłu o około 30% i dopalenie CO o około 20%. Dodatkowo obniża zużycie paliwa i podwyższa sprawność kotła, co też przynosi obniżenie ilości zanieczyszczeń emitowanych do powietrza.

(źródło i foto : www.legionowo.pl)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "PEC dofinansowany"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *