Pasikonik w NOK-u

foto: UM Nowy Dwór Maz.

Na zaproszenie Nowodworskiego Ośrodka Kultury (6.11) duża grupa młodzieży z nowodworskich gimnazjów uczestniczyła w spotkaniu z młodym, ale jakże już doświadczonym podróżnikiem i filmowcem Michałem Szymczakiem zwanym Pasikonikiem. Bohater spotkania to wyjątkowa osobowość, 28-letni leśnik, spełniający swe dziecięce marzenia zwiedzając świat.

foto: UM Nowy Dwór Maz.

W pierwszej części spotkania gimnazjaliści obejrzeli godzinny film pt. „Sezon na lwy”, który podróżnik nakręcił podczas wyprawy autostopem po Ameryce Południowej. Młodzież miała możliwość poznać bliżej codzienne życie Brazylijczyków i Boliwijczyków. Zdjęcia kręcone z tzw. ręki dawały poczucie uczestniczenia w podróży razem z autorem. Współczesny język, poczucie humoru Pasikonika przykuwały uwagę młodzieży, która z ogromną uwagą śledziła jego podróż, żywo reagując na pojawiające się obrazy i komentarze.

Po zakończeniu projekcji filmu Pasikonik z dużą ochotą odpowiadał na pytania młodzieży, wyjaśniał tajniki filozofii podróżowania zwanej „pasikonizmem” oraz różne ciekawostki ze swoich wypraw. Udowadniał, że najważniejszy jest pozytywny stosunek do ludzi, trzeba słuchać innych, próbować ich zrozumieć, a wtedy „podróż za jeden uśmiech” jest naprawdę możliwa. Przekonywał, że każdy człowiek może zrealizować swoje pasje jeśli naprawdę tego pragnie, a on sam jest tego żywym przykładem. Przebiegające w bardzo sympatycznej atmosferze spotkanie dobiegło końca. Młodzież gromkimi brawami pożegnała sympatycznego podróżnika i fajnego człowieka.

/UM Nowy Dwór Maz./

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Pasikonik w NOK-u"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *