Reklama

LegionowskiWiadomości

Park Świętojański, ścieżki rowerowe i przebudowa ul. Zacisze w Janówku. Nowe inwestycje w Wieliszewie

Reklama

Sezon remontowo-budowlany dobiega końca, ale nie w gminie Wieliszew. Jeszcze w tym roku ruszy budowa Parku Świętojańskiego oraz nowych ścieżek rowerowych. Mieszkańcy Janówka Pierwszego doczekają się także przebudowy ul. Zacisze. Umowy na realizację tych inwestycji wójt Paweł Kownacki podpisał w ubiegłym tygodniu.

Reklama

Prace przy budowie Parku Świętojańskiego realizowane będą wzdłuż brzegów Jeziora Wieliszewskiego, dokładnie między jeziorem a ulicą Świętojańską. Na mierzącej 6 hektarów przestrzeni publicznej powstanie miejsce przeznaczone do różnego rodzaju rekreacji mieszkańców. Dla najmłodszych znajdą się place zabaw i piaskownice oraz liczne urządzenia rekreacyjne dostosowane do wieku użytkowników. Powstanie również boisko do siatkówki plażowej, altana z miejscem na grilla, stolik z ławami przy urządzeniach fitness oraz ławy, które będą na odcinku ciągu spacerowego.

Prace związane z pierwszym etapem inwestycji powinny zacząć się już w październiku. Koszt budowy Parku Świętojańskiego wynoszący prawie 1 mln 200 tys. złotych zostanie pokryty w całości ze środków budżetowych gminy.

Park Świętojański w Wieliszewie

Nowe ścieżki rowerowe

Na terenie gminy Wieliszew powstaną także nowe ścieżki rowerowe, realizowane w ramach projektu „Poprawa warunków do rozwoju przyjaznych środowisku form transportu poprzez utworzenie systemu dróg rowerowych na terenie gmin: Czosnów, Jabłonna, Legionowo, Łomianki, Nieporęt, Nowy Dwór Mazowiecki, Radzymin i Wieliszew”.

W ramach tej inwestycji chodnik znajdujący się w ciągu Drogi Wojewódzkiej nr 631 zostanie przebudowany. Powstanie tam ścieżka rowerowa wraz z dopuszczeniem na niej ruchu pieszego. Wymienione zostanie także oświetlenie. Stare lampy zostaną zastąpione energooszczędnymi LED-ami.

Ul. Zacisze do przebudowy

Ulica Zacisze w Janówku, do tej pory utwardzona, zostanie przebudowana na odcinku 110 metrów. W ramach inwestycji przeprowadzone zostaną roboty rozbiórkowe istniejącej nawierzchni jezdni wraz z wywozem i utylizacją. Nowa droga zostanie zbudowana z betonowej kostki brukowej bezfazowej. Do przetargu nieograniczonego zgłosiło się siedmiu wykonawców. Kryterium ocen dotyczyło ceny oraz okresu gwarancji i rękojmi. Najwięcej punktów uzyskała firma TOMBUD Firma Handlowo Usługowa i ona będzie realizować tą inwestycję.

/red., UG Wieliszew/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close