Otwórzmy serca dla Kacpra

Dziś (17.02) w legionowskim ratuszu odbędzie się wielki finał akcji „Otwórzmy serca dla Kacpra”. Organizatorzy przewidzieli moc atrakcji dla dzieci. Każdy, kto w niedzielne popołudnie odwiedzi miejski ratusz będzie mógł uścisnąć łapę Kapitana Wyderki, wziąć udział w loterii, pomalować sobie buzię, zakupić domowe ciasto lub jakiś drobiazg na kiermaszu. Tego dnia urząd odwiedzą postacie z bajek oraz liczne gwiazdy. Na scenie sali widowiskowej wystąpią im. in. Stowarzyszenie Miłośników Skubianki, grupa musicalowa, Pawilon Czwarty oraz Robert Szymański, lider zespołu Sexbomba.

W trakcie finału akcji odbędzie się licytacja. Do kupienia będą obrazy, maskotki oraz przedmioty podarowane przez gwiazdy (np. płyta z autografem Renaty Przemyk, zdjęcie podpisane przez Artura Barcisia i wiele innych). Najcenniejsze będą jednak serca, do uszycia których zaproszeni zostali włodarze i sławne osoby z powiatu legionowskiego.

Szczegółowy program imprezy na plakacie poniżej. (Kliknij w plakat aby go powiększyć)


Kacper urodził się ze złożoną wadą serca – ma tylko lewą komorę serca, a jego serduszko leży po prawej stronie. Wada została zdiagnozowana w 24 tygodniu ciąży i wiadomo było, że Kacper musi być operowany w pierwszych dniach swojego życia, bo w innym wypadku umrze. Przeszedł już trzy operacje na otwartym sercu i sześć zabiegów cewnikowania serca.

Aby poprawić kondycję serca Kacpra potrzebna jest następna skomplikowana operacja. Zgodził się ją przeprowadzić prof. Edward Malec polski kardiochirurg pracujący Ośrodku Kardiochirurgicznym University Hospital Muenster w Niemczech. Żeby wyniki operacji były jak najlepsze, operacja musi się odbyć jak najszybciej. Niestety, jest on bardzo kosztowna – potrzeba 26, 5 tysiąca euro. Jest to ogromna suma, której rodzina nie jest w stanie pokryć samodzielnie. Wierzymy jednak, że z pomocą ludzi dobrej woli uda się zebrać środki na pokrycie kosztów leczenia chłopca.

Kacper jest po opieką Fundacji Serce Dziecka: organizacji pożytku publicznego uprawnionej do pozyskiwania 1% podatków oraz darowizn na leczenie dzieci z wadami serca. KRS 0000266644
Wpłaty można dokonać na podane konta Fundacji Serce Dziecka:

  • Nr konta na wpłaty złotowe PL 57 1160 2202 0000 0002 0905 3111
  • Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272, SWIFT BIGBPLPW

Koniecznie z dopiskiem „ Kacper Czech”.

/Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Otwórzmy serca dla Kacpra"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *