Reklama

KulturaLegionowskiPo godzinachWiadomości

Ostatnie Kino Otwarte przed wakacjami. Co zobaczymy?

Reklama

W piątek (18.06) Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie zaprosi mieszkańców na ostatni przed wakacjami seans w ramach popularnego cyklu „Kino Otwarte on-line”. Tym razem będziemy mogli zobaczyć obraz zatytułowany „Mustang”. Początek projekcji przewidziano na godz. 20:00.

Reklama

Francusko-turecki dramat „Mustang” to nominowany do Oscara i Złotego Globu w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny debiut młodej reżyserki Deniz Gamze Ergüven.

– „Mustang” to hołd dla niemożliwej do ujarzmienia młodości. Debiut Deniz Gamze Ergüven jednakowo dobrze sprawdza się jako film o dojrzewaniu, współczesna baśń i alegoria polityczna. Turecka reżyserka wyraźnie odwołuje się do uniwersalnych narracji o kształtowaniu tożsamości i bolesnym, lecz niosącym wyzwolenie wkraczaniu w dorosłość. Jednocześnie jednak osadza swoją historię w bardzo konkretnej rzeczywistości. W „Mustangu” prowincjonalne miasteczko, w którym toczy się akcja filmu, przypomina Turcję w pigułce i – tak jak cały kraj – jest targane konfliktem pomiędzy konserwatyzmem a nowoczesnością – Piotr Czerkawski, Filmweb.

Spotkanie w ostatnim przed wakacjami Kinie Otwartym odbędzie się w piątek – 18 czerwca o godz. 20:00. Wprowadzenie do wspólnego seansu online przedstawi dziennikarka filmowa Magdalena Felis.

Osoby zainteresowane obejrzeniem filmu prosimy o przesłanie maila o treści: „MUSTANG” na adres: [email protected] do 17.06.2021 r. Seans jest bezpłatny, jednak liczba widzów ograniczona. Film przeznaczony jest dla widzów od 16 roku życia.

Portal Legio24.pl objął wydarzenie swoim patronatem medialnym.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button