Ostatnia kadencja Smogorzewskiego. To już pewne – będą zmiany w samorządach

Roman Smogorzewski, prezydent miasta Legionowo, Fot. UM Legionowo

Prawo i Sprawiedliwość jest zdeterminowane wprowadzić zmiany w funkcjonowaniu samorządów. Projekty ustaw wprowadzające dwukadencyjność włodarzy gmin oraz powołujące do życia nową aglomerację warszawską mają być gotowe do wakacji – informuje poniedziałkowe, internetowe wydanie dziennika Gazeta Prawna. Dla powiatu legionowskiego oznacza to prawdziwe samorządowe trzęsienie ziemi.

Wszystko wskazuje na to, że obecne kadencje prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego, wójtów Wieliszewa i Nieporętu Pawła Kownackiego i Sławomira Mazura oraz burmistrza Serocka Sylwestra Sokolnickiego będą ich ostatnimi. Rządząca partia jest bowiem zdeterminowana do wprowadzenia szeroko idących zmian w funkcjonowaniu samorządów. Decyzja w tej sprawie już zapadła. Odpowiednie zmiany w prawie mają być gotowe jeszcze przed wakacjami – czytamy w dzienniku Gazeta Prawna.

– Zdecydowano, że zmiana wchodzi w życie od razu. Do wakacji zostaną przygotowane projekty dotyczące zmian w ordynacji wyborczej oraz w sprawie metropolii warszawskiej – potwierdził dziennikarzom Gazety Prawnej Grzegorz Adam Woźniak z PiS, wiceprzewodniczący sejmowej komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej.

/red. na podstawie art. Gazety Prawnej/

2 razy komentowano artykuł "Ostatnia kadencja Smogorzewskiego. To już pewne – będą zmiany w samorządach"

  1. Oby zajął to stanowisko ktoś spoza układu, to wyjdą na jaw wszystkie “kwiatki”. I może się ten folwark przewietrzy…

  2. Kwiatkowski z Legionowa | 02/04/2017, godz. 15:18 |

    Ty Romek nie czekaj, tylko przygotuj sobie zmiennika, póki czas. Jak na urzędzie usiądzie obcy, może być kiepsko…..

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *