Ostatni zimowy weekend?

Wszystko wskazuje na to, że nadchodzący weekend (6,7.04) będzie ostatnim z cyklu zimowych. Długa i wyczerpująca zima w końcu pakuje swoje walizki i wynosi się daleko na północ. Nim to jednak nastąpi najbliższe dni upłyną nam pod znakiem niskiej temperatury oraz niewielkich opadów śniegu.

fot. Legio24

Dziś (05.04) na Mazowszu będzie pochmurno, możliwe są niewielkie opady śniegu oraz śniegu z deszczem. Maksymalnie na termometrach 1 stopień na plusie.

Jutro, w sobotę (06.04) kontynuacja obecnej aury, a więc duże zachmurzenie, bez szans na przejaśnienia. Słabe opady śniegu i śniegu z deszczem i także 1 stopień powyżej zera. Nocą lekki mróz do – 2 stopni.

Niedziela (07.04) z przelotnymi opadami śniegu z deszczem, ale możliwe są już niewielkie przejaśnienia. Być może po kilku pochmurnych dniach zobaczymy znów słońce. Temperatura +2 stopnie.

Orientacyjna prognoza na przyszły tydzień:

Poniedziałek (08.04) – zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwy przelotny deszcz. Temperatura +4 stopnie. Nocą mróz -5 stopni.

Wtorek (09.04) – Pogodnie, sucho i bez opadów. Maksymalnie 5 stopni, Nocą duży mróz -6 stopni.

Środa (10.04) – Słonecznie, temperatura maksymalna +7 stopni, minimalna w nocy -6 stopni.

Czwartek (11.04) – Tego dnia powinna ustąpić „blokada cyrkulacji”, która nie pozwalała na napływ ciepłych mas powietrza. Czwartek zapowiada się wiosennie z temperaturą +10 stopni, także nocą mróz będzie mniejszy, zaledwie -1 stopnień. Zachmurzenie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego, możliwy deszcz.

Piątek (12.04) – Opady deszczu na przemian z przejaśnieniami. Maksymalnie +13 stopni.

Weekend (13,14.04) – Wiosennie, temperatura może osiągnąć nawet +16 stopni!

/wł na podstawie TwojaPogoda.pl/

1 raz komentowano artykuł "Ostatni zimowy weekend?"

  1. Krzysztof | 06/04/2013, godz. 15:22 |

    oby tak było , a nawet jeszcze szybciej, bo już mam dość zimy

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *