Olszewnica Stara: Wypalali trawę. Spłonął budynek gospodarczy

Fot. arch. Bernard Ziemak, UG Wieliszew

W czwartek (16.04) o godz. 11:11 legionowska straż pożarna została powiadomiona o groźnym pożarze, do jakiego doszło w miejscowości Olszewnica Stara (gmina Wieliszew). Na jednej z posesji przy ul. Wiejskiej palił się budynek gospodarczy oraz otaczające go trawa i krzaki. Na miejsce wysłano 3 wozy gaśnicze. Ponieważ istniało podejrzenie, że pożar jest wynikiem podpalenia wezwano również załogę policji.

Strażacy po przyjeździe natychmiast rozpoczęli akcje gaśniczą poprzez podanie tak zwanych dwóch prądów wody. Jeden z nich skierowano na palącą się trawę i krzaki, drugi do wnętrza budynku, gdzie paliła się składowana w środku słoma i siano.

Jak ustalili strażacy, pożar budynku był wynikiem nieumyślnego podpalenia. Dwóch mężczyzn, odpowiedzialnych za rozniecenie ognia zostało ukaranych przez wezwany na miejsce patrol policji. Jak ustalili mundurowi, Krzysztof J. oraz Andrzej C. wzniecili ogień, chcąc wypalić trawę. Pożar szybko jednak wymknął się spod kontroli, a płomienie zajęły budynek gospodarczy. Obaj panowie otrzymali od funkcjonariuszy policji mandaty karne w wysokości 200 złotych.

Akcja gaśnicza trwała godzinę i 44 minuty. Brały w niej udział 2 zastępy OSP z Kałuszyna i jeden z JRG Legionowo.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Olszewnica Stara: Wypalali trawę. Spłonął budynek gospodarczy"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *