Oktawia Nowacka, żołnierz zegrzyńskiego CSŁiI z medalem na igrzyskach w Rio!

St. szer. Oktawia Nowacka, Fot. kpt. Krzysztof Baran, CSŁiI Zegrze

W piątek (19.08) służąca w Wojskowym Zespole Sportowym przy Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu (gmina Serock) st. szer. Oktawia Nowacka odniosła wielki sukces, zdobywając brązowy medal w pięcioboju nowoczesnym podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro! Reprezentantka Polski i jednocześnie powiatu legionowskiego uległa jedynie Australijce i Francuzce.

St. szer. Oktawia Nowacka prowadziła po szermierce i pływaniu, potwierdzając także dobrą formę w jeździectwie. Nie udało się jednak utrzymać pierwszego miejsca podczas biegu połączonego ze strzelaniem i po niesamowitej walce wywalczyła brązowy medal. Ostatecznie w pięcioboju nowoczesnym zwyciężyła reprezentantka Australii Chloe Esposito, uzyskując 1372 punkty, na drugim miejscu była Francuzka Elodie Clouvel (1356 pkt.), a st. szer. Oktawia Nowacka (1349 pkt.) uplasowała się na trzecim miejscu.

Reprezentantka Polski przed igrzyskami miała kontuzję i jej start w Rio stał pod znakiem zapytania. Pomimo tych trudności wróciła jednak do znakomitej formy.

/kpt. Krzysztof Baran/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Oktawia Nowacka, żołnierz zegrzyńskiego CSŁiI z medalem na igrzyskach w Rio!"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *