Ogłosili konkurs na dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

PZSP im. J.Siwińskiego w Legionowie. Fot. PZSP

Zarząd Powiatu Legionowskiego ogłosił konkurs na dyrektora PZSP im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie. Stanowisko to zwolniło się po tym, jak dotychczasowa dyrektor Wioletta Wuszt złożyła rezygnację ze sprawowanej funkcji.

Odejście dotychczasowego dyrektora placówki odbyło się w mało przyjemnej atmosferze. Wioletta Wuszt została bowiem oskarżona przez część swoich podwładnych o stosowanie mobbingu. Na dyrektor mieli się też skarżyć niektórzy uczniowie. Nie wiadomo jednak, czy do takiego kroku nie namówili ich nauczyciele, którym zależało na pozbyciu się Wioletty Wuszt.

Kilka tygodni temu, w rozmowie z Portalem Legio24.pl była już dyrektor placówki stanowczo zaprzeczała, jakoby stosowała wobec swoich pracowników mobbing. – Dla mnie najważniejsi są uczniowie, potem szkoła. Priorytetem jest dla mnie rozwój placówki. Niektórym się nie podoba, że dla dobra szkoły trzeba więcej pracować– mówiła Wioletta Wuszt.

Za czasów jej kadencji szkoła wdrożyła wiele programów edukacyjnych finansowanych ze środków zewnętrznych, a uczniowie często wyjeżdżali na wycieczki podnoszące ich przyszłe kwalifikacje zawodowe. Wprowadzono także, wspólnie z Polską Akademią Nauk, nowy kierunek kształcenia – „Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej”.

Do czasu rozstrzygnięcia konkursu placówką kieruje dotychczasowa wicedyrektor szkoły, polonistka Renata Tomaszewska.

/red/

2 razy komentowano artykuł "Ogłosili konkurs na dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych"

  1. brum akurat ten nowy zawód jest bardzo przyszłościowy.

  2. Ten nowy kierunek to porażka, dalsze kształcenie w zawodach bez przyszłości… w tym kraju.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *