Reklama
KomunikacjaLegionowskiMazowszeNajważniejsze

Od środy wyższe ceny biletów ZTM i KM

W środę (1.01) Zarząd Transportu Miejskiego oraz Koleje Mazowieckie wprowadzają nowe cenniki biletów. Za bilet miesięczny trzeba będzie zapłacić nawet kilkanaście złotych więcej, niż dotychczas.

Reklama

fot. Legio24fot. Legio24

ZTM: Bilet 30-dniowy droższy o 14 zł

Bilet 30-dniowy na obydwie strefy podrożeje z obecnych 196 zł do 210 zł. Więcej o 2 złote zapłacimy także za bilet dobowy, którego cena wyniesie 26 zł oraz za bilet 90-dniowy, który od 1 stycznia będzie kosztował aż 536 zł (zamiast obecnych 474 zł).

Kolejną podwyżkę mamy w biletach czasowych. Co prawda otrzymujemy nowy bilet, tak zwany „przesiadkowy” w cenie obecnego biletu jednorazowego, czyli 7 zł, ale za to w sprzedaży nie będą już dostępne popularne bilety 40 i 60 minutowe, które były tańsze. Z nowym biletem „przesiadkowym” możemy podróżować przez 90 minut i w tym czasie będziemy mogli zmienić środek lokomocji.

Nowością będą tak zwane bilety weekendowe. Będą one obowiązywały od piątku, od godz. 19.00 do 8.00 rano w poniedziałek. Koszt biletu to 24 zł dla jednej osoby oraz 40 zł dla maksymalnie pięciu osób.

Nowy cennik ZTM obrazuje poniższa tabela:

taab_542

Nowe wzory biletów

Bilety „kartonikowe”, które będą obowiązywały od 1 stycznia 2014 roku w komunikacji organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego, różnią się od obecnie obowiązujących. Największe zmiany wprowadzone zostały we wzorach biletów jednorazowych przesiadkowych 75-minutowych i 20-minutowych. „Zamieniły się” one kolorami. Bilet jednorazowy przesiadkowy będzie zielony, a 20-minutowy – czerwony. Więcej na ten temat pisaliśmy w tej wiadomości.

Wprowadzają Kartę Warszawiaka

Opcją obniżenia kosztów podróży jest tak zwana Karta Warszawiaka. Ma ona z założenia promować osoby, które mieszkają i płacą podatki w Warszawie. Dla nich bilet 30-dniowy obowiązujący tylko w pierwszej strefie będzie kosztował 98 złotych, a w dwóch strefach 196 złotych. Niższe stawki będą dotyczyły także innych biletów okresowych.

Ulotkę z nowymi cenami biletów ZTM znajdziesz TUTAJ (Plik PDF)

Podróż Kolejami Mazowieckimi też droższa

Od 1 stycznia przyszłego roku średnio o 5% drożeją bilety Kolei Mazowieckich. Podwyżkę przewoźnik tłumaczy inflacją i przypomina, że ostatnia zmiana cen miała miejsce w 2011 roku. W tabeli poniżej zestawiliśmy obecne ceny  biletów Kolei Mazowieckich na wybranych trasach oraz nowe stawki, które obowiązywać będą od środy.

fot. Legio24fot. Legio24

Decyzja KM nie dotknie bezpośrednio posiadaczy Warszawskiej Karty Miejskiej ZTM. Osoby dysponujące kartą nadal będą mogły bez dodatkowych opłat jeździć pociągami mazowieckiego przewoźnika (w ograniczonej strefie Wspólnego Biletu).

Szczegółowe informacje o nowej taryfie KM znaleźć można na internetowej stronie przewoźnika www.mazowieckie.com.pl .

/wł/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button