Reklama

KomunikacjaNajważniejszeWarszawa - wiadomości ze stolicy

Od poniedziałku tramwajem do metra przez most Skłodowskiej-Curie

Reklama

W poniedziałek na Tarchomin zawitają tramwaje. Rusza długo oczekiwana linia tramwajowa przez most Skłodowskiej-Curie do stacji metra Młociny. Tramwaje linii 2 pojadą co 5 minut w godzinach szczytu i co 7,5 minuty poza szczytem. To prawdziwa rewolucja komunikacyjna na Białołęce i konkurencja dla uruchomionej niedawno nowej linii Transluda.

Reklama
fot. ZTM

Nową linię tramwajową obsługiwać mają nowoczesne, dwukierunkowe składy Swing. ZTM zadbał o wygodne przesiadki i uruchomił komunikację autobusową dowożącą pasażerów do tramwaju. Uruchomiono też między innymi specjalny przystanek tramwajowy znajdujący się blisko wejścia do stacji metra, który zapewnia wygodne dojście pasażerom wybierającym „dwójkę”.

Zmianie ulegną też trasy niektórych obecnie kursujących autobusów. Najważniejszą taką zmianą jest korekta trasy linii 741 kursującej z Chotomowa. Autobus zostanie skierowana na trasę: CHOTOMÓW – … – Modlińska – Mehoffera – Świderska – STARE ŚWIDRY, powrót: Myśliborska – Porajów – Świderska – Mehoffera… Jej częstotliwość nie zmieni się.

Mieszkańcy Legionowa mogą wybrać natomiast linię 211, która kursuje z Bukowa. Ona także pojedzie do tramwaju.

Ostatnią ważną dla mieszkańców powiatu legionowskiego zmianą jest korekta rozkładu jazdy linii ekspresowej E4. Od poniedziałku będzie ona kursować co 10 minut – w godzinach porannego szczytu. Dla linii E4 ulega także likwidacji przystanek Porajów.

/wł/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close